Krewetki a deszczownia.

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Krewetki a deszczownia.

Postautor: headphones » 8 stycznia 07, 20:47

Moje pytanie kieruje do kreweciarzy. :D a mianowicie: czy w akwarium dla krewetek(20L) lepiej jest napowietrzać normalnie przez wężyk do filtra, czy może podłączyć deszczownię? Bo kusi mnie wykorzystanie leżącej deszczowni...

Ps. W większym akwarium siedzi sobie jedna amano i niestety mam u siebie w mieście problem z dokupieniem jej towarzystwa. Lepiej będzie przerzucić ją do 20L i trzymać z redami? :roll:
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krewetki a deszczownia.

Postautor: Saiqpat » 11 stycznia 07, 17:51

1. Mozesz spokojnie podlaczyc deszczownie, przynajmniej krewety nie wejda Ci do wirnika.

2. Co do amano odradzam, potrafi byc bardzo agresywna wobec redow (moze je zabijac)
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Krewetki a deszczownia.

Postautor: Allex » 12 stycznia 07, 16:21

Saiqpat pisze:2. Co do amano odradzam, potrafi byc bardzo agresywna wobec redow (moze je zabijac)

Spotkałeś się z tym bezpośrednio? Słyszałem plotki o amankach zjadających jajka żywej samicy reda albo inne dantejskie sceny. Mam amano z różnymi innymi gatunkami i nigdy nie spotkałem się z taką agresją. Prawdę mówiąc wydaje mi się to bujdą. Martwą krewetkę zjedzą ze smakiem, ale upolować żywą? :roll:

Awatar użytkownika
kakteo
Ryba
Ryba
Posty: 103
Rejestracja: 25 sierpnia 05, 07:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Krewetki a deszczownia.

Postautor: kakteo » 13 stycznia 07, 21:31

Allex pisze:
Saiqpat pisze:2. Co do amano odradzam, potrafi byc bardzo agresywna wobec redow (moze je zabijac)

Spotkałeś się z tym bezpośrednio? Słyszałem plotki o amankach zjadających jajka żywej samicy reda albo inne dantejskie sceny. Mam amano z różnymi innymi gatunkami i nigdy nie spotkałem się z taką agresją. Prawdę mówiąc wydaje mi się to bujdą. Martwą krewetkę zjedzą ze smakiem, ale upolować żywą? :roll:


a ja się niestety ale zgodzę z Saiqpat'em...
krewetka Amano to cichy zabójca... tak jak mleko... :wink:
a na poważnie to wszystko było oki do momentu gdy swoim samiczką nie dokupiłem samca... gdy samiczki nosiły jaja były bardzo agresywne, wycięły mi większości bienee, perełek , redek i całe hummele... teraz odłowiłem amanki i widzę że sytuacja się poprawia, coraz więcej krewetek małych widać... ale jeszcze troche czasu trzeba by te podrosły i zajęły miejsca tych które zostały załatwione przez Amanki...
w prosektorium najweselej jest nad ranem...

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: Krewetki a deszczownia.

Postautor: headphones » 13 stycznia 07, 23:45

Jednak zdecydowałam się na Caridina cf. babaulti, a amano mam jedną... Czyli nie wpuszczać jej tylko dokupić towarzyszy?
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krewetki a deszczownia.

Postautor: Saiqpat » 14 stycznia 07, 22:21

Niestety ale spotkalem sie z tym, ponadto paru moich kolegow ktorzy zajmuja sie krewetami potwierdzaja to. Amano to lobuzy straszne niestety, ale na szczescie wiecznie glodne i pieknie demoluja tez glony. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości