Ampularie

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Ampularie

Postautor: Martina » 1 grudnia 06, 22:35

Kiedyś miałam stadko ampularii w akwa dla narybku. Zjadały wszelki syf, od odchodów narybku, przez resztki jedzenia po dziwne szare fusy leżące na dnie akwa. Zostawiały tylko swoje odchody, które wcale nie powodowały zmętnienia wody. Woda była klarowna. Wszystko było OK. Później coś się pozmieniało, przenosiłam ślimaki, a one po kilku dniach przestały wychodzić ze skorup, albo w połowie wychylały się spod swojej klapki i ciała miały totalnie białe i wogóle się nie ruszały. Zdechły. Teraz mam nowe. Wyglądają normalnie, ale jakoś nie widziałam, żeby coś jadły. Na dnie miałam straszny syf i zmieniałam wodę. One wogóle tego syfu nie jadły. Czy wasze ampularie też jedzą co się da, nawet taki akwariowy kurz? :lol:
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Ampularie

Postautor: michal152 » 5 stycznia 07, 17:42

ślimaki raczej jedzą glony
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Ampularie

Postautor: Allex » 6 stycznia 07, 10:56

Ampularie jedzą wszystko, choć jeżeli przyzwyczają się do pastylek albo innych smakołyków, to mogą ignorować glony i inne odpadki.

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Ampularie

Postautor: michal152 » 6 stycznia 07, 11:10

może coś zmieniłas w akwa? i teraz coś im nie odpowiada

[ Dodano: 2007-01-06, 11:12 ]
u mnie przy złych warunkach były aktywne a teraz jest lepiej i jakoś ich nie widać
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Ampularie

Postautor: Martina » 10 stycznia 07, 14:39

nie, nic nie zmieniałam... troche tam tych syfków jedzą, ale może i troche z tym kurzem sobie nie radzą. Akwa spore, ryby dorosłe, filtr dla narybku i to chyba do mniejszego akwa - to wszystko wyjaśnia. Gdy będzie narybek, lepszy filtr, to se poradzą, bo narybek mniej brudzi.
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

TakiTamKarol
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 20 stycznia 07, 20:46

Re: Ampularie

Postautor: TakiTamKarol » 20 stycznia 07, 21:00

mogły im nie odpowiadac wartości wody, np PH :idea:

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Ampularie

Postautor: Martina » 22 stycznia 07, 19:26

mniejsza z tym...

[ Dodano: 2007-01-22, 19:26 ]
doooooobra... nieważne...
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

TakiTamKarol
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 20 stycznia 07, 20:46

Re: Ampularie

Postautor: TakiTamKarol » 8 lutego 07, 20:47

sprawdź to... :twisted:

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Ampularie

Postautor: Martina » 10 lutego 07, 14:49

ale już mam lepszy filtr i syfu niejedzą bo go niema. i czują się dobrze.
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości