czy moge trzymac bocje z krewetkami ?

arakis
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 1 października 06, 17:45

czy moge trzymac bocje z krewetkami ?

Postautor: arakis » 1 października 06, 17:53

chcialabym kupic krewetki do mojego akwarium ale nigdize nie moge sie doczytac czy bocje moga byc dla nich niebezpieczne. NIech ktos doradzi :czat: :czat:

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy moge trzymac bocje z krewetkami ?

Postautor: Saiqpat » 2 października 06, 00:17

IMO zalezy jakie bocje. ale generalnie uwazam ze niestety ale krewcie moga stanowic uzupelnienie diety bocji... odradzam takie polaczenia.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Jimi
Ryba
Ryba
Posty: 106
Rejestracja: 3 czerwca 06, 10:33
Lokalizacja: W-wa

Re: czy moge trzymac bocje z krewetkami ?

Postautor: Jimi » 2 października 06, 09:42

To zależy też od gatunku krewetek. Krewetki filtrujące (Atyja gabonensis, Atyposis molucensis), duża część wielkoramiannych (Macrobrachium ....) i dorosłe krewetki amano raczej nie powiiny być zjedzone przez bocje nawet wspaniałe (no chyba że kupisz dużą wyrośniętą z odłowu np 30cm). Jednak o typowych krewetkach karłowatych możesz zapomnieć, sam karmi moje bocje krylem o długości nawet 3cm i nie maja raczej kłopotów z przełknięciem.

arakis
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 1 października 06, 17:45

Re: czy moge trzymac bocje z krewetkami ?

Postautor: arakis » 2 października 06, 17:26

mam bocje lochate :) a akwarium ma 126l ( 75x42x40h) hmmmmm a krewetke niebieska? nie jest taka mała :) narazie nie kupuje czekam az ktos mi poradzi porzadnie :)

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy moge trzymac bocje z krewetkami ?

Postautor: Saiqpat » 2 października 06, 19:35

arakis pisze: narazie nie kupuje czekam az ktos mi poradzi porzadnie :)


Czy to ma znaczyc ze ktos kto powie ze mozesz je miec?? Bocja lochata dorasta do ponad 15 cm i spokojnie wciagnie krewetki. Niebieskie naleza go grupy krewetek karlowatych i bocje chetnie je wciagna. Mialem bocje i widzialem co potrafia, dawaly sobie rade nawet z amano (spore osobniki wspanialych).
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

arakis
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 1 października 06, 17:45

Re: czy moge trzymac bocje z krewetkami ?

Postautor: arakis » 2 października 06, 20:08

O rany, nie chodzilo mi o to ze jak ktos powie ze moge to je kupie ! tylko aby dowiedziec sie czy lochate tez moga je zjesc. nie mam zamiaru robic za jajko madrzejsze od kury, skoro ktos kto sie zna mowi ze nie, to nie mam zamiaru ich kupowac zeby zgineły,wiec prosze Cie..... BEz urazy ,dzieki za odpowiedz

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy moge trzymac bocje z krewetkami ?

Postautor: Saiqpat » 3 października 06, 09:11

arakis pisze:O rany, nie chodzilo mi o to ze jak ktos powie ze moge to je kupie ! tylko aby dowiedziec sie czy lochate tez moga je zjesc. nie mam zamiaru robic za jajko madrzejsze od kury, skoro ktos kto sie zna mowi ze nie, to nie mam zamiaru ich kupowac zeby zgineły,wiec prosze Cie..... BEz urazy ,dzieki za odpowiedz


Spoko to byl zart tylko zapomnialem dodac emote :P Bardzo dobrze ze sie dopytujesz a dopiero potem kupujesz a nie odwrotnie jak wiele osob. a co do krewet to moze pomysl o jakims 15 l baniaczku dla nich?
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

arakis
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 1 października 06, 17:45

Re: czy moge trzymac bocje z krewetkami ?

Postautor: arakis » 3 października 06, 19:03

hmmm niestety nie mam miejsca na trzecie akwarium :D albo raczej nie chce miec trzeciego bo mam juz dwa , ( te drugie to 100l, kosiarki,kardynałki,danio i mułojad) ale planuje sprzedac te 100l a rybcie przelozyc, niektore komus podarowac :) ale jesli jednak go nie sprzedam to przeloze danio , i kupie krewetki :D napewno :ok:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości