Krewetkarium 12l

Furuss
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 04, 23:54
Lokalizacja: Z piekła rodem :)

Krewetkarium 12l

Postautor: Furuss » 30 sierpnia 06, 22:07

Witam , jako ze to moj pierwszy post na forum to odrazu sie przywitam :)
Mam w domu akwa 112 l, ladnie zarosniete z rybkami etc, oraz maly zbiorniczek, byly kotnik, 12 l. Ostatnio pomyslalem ze fajnym pomyslem byloby urzadzic w nim krewetkarium.
Jestem calkowicie zielony w tym temacie ( poza tym co wyczytalem u was na forum ) w zwiazku z czym zadam wam kilka pytan :)

1. Podobaja mi sie Red Cherry, ile ich moge do tego akwa wsadzic?
2. Czy sa one latwe w hodowli, oraz czy latwo je rozmnozyc? ( ewentualny nadmiar krewetek pojdzie do duzego zbiornika :) )
3. Jak czesto musialbym wymieniac wode w takim akwarium?
4. Rozumiem, ze grzalka, filtr i oswietlenie tak jak w zwyczajnym akwarium maja byc?
5. Czy trudno jest takie akwarium utrzymac? Czytalem ze im wiekszy zbiornik tym mniej klopotu, ale niestety u mnie wejdzie juz tylko GORA 20 l akwa.
6.Chcialbym jakas rosline w stylu kryptokoryny lub nurzanca i mech jawajski, mozecie cos polecic wzgledem tego pierwszego?
Prosze o szybkie i obszerne odpowiedzi :) Za wszystkie z gory dziekuje!!!

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Krewetkarium 12l

Postautor: ciosek » 31 sierpnia 06, 10:24

Dobrze jest zaczynać od Red Cherry... bo to takie hmm.. krewetkowe gupiki :). Dość łatwo sie mnożą bez ingerencji hodowcy. z jednego miotu mozna uzyskac ok 30 szt młodych. Z tego wzgledu wskazanny bylby iwekszy zbiornik 30-35 l... no ale skoro bedziesz mogl wrzucic do 112 to spoko, trzeba przewidziec to, że krewetki potrzebuja ok 1-1.5 miesiaca aby osiagnac wielkosc ok 1 cm.
Ze wzgledu na wrażliwosc tych skorupiaczków na obecnosc zwiazkow azotowych w wodzie wymagane są dosc czeste i regularne podmiany wody, Myslę ze w takim małym zbiorniczku cotygodniowa podmiana to minimum.
Wyposazenie musi byc takie jak w normalnym akwarium.
Do krewetkarium, szczegolnie takiego malego nadaja sie rosliny typu mchy, pelia, minipelia, gałęzatka, hemianthus, glossostigma, cos w tych klimatach. Nurzaniec może byc za duzy i moze optycznie pomniejszyc akwarium.

Furuss
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 04, 23:54
Lokalizacja: Z piekła rodem :)

Re: Krewetkarium 12l

Postautor: Furuss » 31 sierpnia 06, 11:12

A wlasnie co do filtra mam jeszcze pytanie...Ucialem 1/3 gabki w tym najmnijeszym aqua elu i zamiast niej wsadzilem 5 kostek ceramiki. Chodzi mi o te azotany nieszczesne...myslisz ze nie zanizy to wydajnosci filtra?

Awatar użytkownika
Aras
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 24 lipca 06, 08:58
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Krewetkarium 12l

Postautor: Aras » 31 sierpnia 06, 16:13

A to jesli w akwa jest ceramika to to zmniejsza ilośc azotanów??
-----------------------------------------------------
pozdrawiam, Aras

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości