Otwarcie krewetkarium.

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarcie krewetkarium.

Postautor: Allex » 1 sierpnia 06, 12:29

Wrócę do wycieczek amanek. U mnie krewetki notorycznie uciekały (mimoo szczelnej pokrywy) i gubiły jajka gdy woda miała twardość ogólną powyżej 15 st n. Gdy trochę ją zbiłem (do 12) wycieczki się skończyły. W innych zbiorniach z miękką woda wycieczki wogóle nie miały miejsca. Z napowietrzaniem i nawożeniem też nie jest aż tak strasznie. Trzeba tylko uważać, żeby nie przesadzić z azotanami i miedzią. Swoje zbiorniki regularnie nawożę i nie zaobserwowałem negtywnych reakcji. Także bez napowietrzania krewetki mają się dobrze. Co do obsady to specjalnie sprawiłem sobie pare ryb, które miały na celu regulowac populację krewetek. Wogóle się nie sprawdził w swojej roli... Krewetek nawet przybyło. :?

Awatar użytkownika
Aras
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 24 lipca 06, 08:58
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Otwarcie krewetkarium.

Postautor: Aras » 22 sierpnia 06, 17:42

Ok, ale jaki jest konkretny i skuteczny sposób na całkowite wyeliminowanie związków azotu i miedzi z wody??
-----------------------------------------------------
pozdrawiam, Aras

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarcie krewetkarium.

Postautor: Allex » 22 sierpnia 06, 17:51

Wyelimonowac się nie da, jedynie ograniczyć. Nie przesadzać z nawozami i karmieniem, regularne podmiany, odmulanie itp. Problem w tym, że nikt dokładnie nie wie jaka jest graniczna wartość śmiertelna dla krewetek, ani czy jest ona stała. Prawdopodobnie jest to wypadkowa wielu zmiennych wartości, nie tylko samych metali ciężkich i azotu, ale także zawartości rozpuszczonych gazów, stresu i innych.

Awatar użytkownika
Aras
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 24 lipca 06, 08:58
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Otwarcie krewetkarium.

Postautor: Aras » 4 września 06, 14:24

gdzies na forum czytałem że jak w akwa jest ceramika to to zmniejsza ilośc azotanów, to prawda??
-----------------------------------------------------
pozdrawiam, Aras

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Otwarcie krewetkarium.

Postautor: A-kara » 4 września 06, 16:37

To nie ceramika zmniejsza ilość azotanow w akwarium, lecz ilość bakteri nitryfikacyjnych, ktore sie w niej zalegaja. Ponieważ ceramika ma b. porowata powierzchnię to zalęguje sie w niej ogromna ilość bakterii nitryfikacyjnych, ktore niweluja ilość azotanów. Sa jednak lepsze wkłady od ceramiki, np Eheim Substrat, JBL Micro Mec, i... Floran... :) Nadaje sie znakomicie jako podloże filtracyjne.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Aras
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 24 lipca 06, 08:58
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Otwarcie krewetkarium.

Postautor: Aras » 4 września 06, 17:56

Dzieki A-karko, :lol:

[ Dodano: 2006-09-18, 15:28 ]
Mam obecnie 4 krewetki i mam problem ze zidentyfikowaniem ich. Jedna to napewno babaulti, jest brazowa z jasnieszym baskiem na grzbiecie, trochę tak jak filtrująca (:D) pozostałe 2 sa do siębie podobne obydwie sa białe-przeźroczyste i jedna jest w brazowe plamki, a druga w niebieskie, tyle że ma taki biały pasek na grzbiecie tak jak ta pierwsza, (wszystkie 3 kupiłem jako amano... :| ) ostatnia zostala kupiona jako "czerwona", i teraz jest w ukryciu i nie widziełm jej od dnia zakupu, a wtedy była taka rózowo-złotawa, jak znajdę tą "czerwona" to napisze jak wygląda obecnie.
-----------------------------------------------------
pozdrawiam, Aras

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości