Czy krewetka może zgubić jaja?

Rosetta Stoned
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 5 czerwca 06, 20:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Czy krewetka może zgubić jaja?

Postautor: Rosetta Stoned » 21 lipca 06, 10:21

Ponad tydzień temu kupiłam krewetkę, jak się okazało, miała już jajeczka. Wczoraj wieczorem zauważyłam, że zostało jej tylko dwa jajka, a reszta gdzieś wywędrowała. Potem zostało jedno, a teraz to nie wiem, jak jest. Szukałam w akwarium, ale małych krewetek nigdzie nie widziałam, a jajka raczej trudno znależć. Czy ona je zgubiła, czy może już urodziła?? Jak wyglądają małe kreweciątka??

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy krewetka może zgubić jaja?

Postautor: Allex » 22 lipca 06, 18:08

Krewetki karłowate noszą jajeczka około miesiąca. Jeżeli zauważyłaś, że w ciągu kilku dni było ich coraz mniej, to na bank je zgubiła. Małe krewetki wykluwają się przeważnie wszystkie w tym samym czasie i są miniaturkami swoich rodziców (chodzi o krewetki z przobrażeniem niezupełnym). Co do gubienia, to jest to wina albo parametrów wody (nie lubią twardej kranówy, miedzi, azotanów itp) albo zbyt wysokiej temperatury (upały dają sie we znaki także pod wodą).

Awatar użytkownika
kakteo
Ryba
Ryba
Posty: 103
Rejestracja: 25 sierpnia 05, 07:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy krewetka może zgubić jaja?

Postautor: kakteo » 20 sierpnia 06, 00:09

krewecie mamy (szczególnie te młode, niedoświadczone) dość często gubią jajeczka... nie jest to pożądane przy hodowli krewetek, choć zdarzają się także przypadki iż z porzuconych jajek (gdy są oczywiście zapłodnione) także wylęgają się maluchy... jest to dość popularne zjawisko wśród braci krewetkowej...
w prosektorium najweselej jest nad ranem...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości