krewetki amano

Jerzy Berger
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 06, 15:21
Lokalizacja: Otmuchów

krewetki amano

Postautor: Jerzy Berger » 30 maja 06, 21:01

Kupiłem ostatnio 10 krewetek amano,wpusciłem je do 112litrów,2 zdechły,jedną wyłowiłem,drugą skonsumował zbrojnik i kirysy.Zastanawiam się czy taki 1 roczny skalar mógł kilka z nich zjesc,zaznaczam że są to takie dośc spore krewetki jak 2-3cm.Wieczorem widzę syst 4 sztuki.Pomału znikają mi glony nitkowe,jest ich bardzo mało,ale pojawiły się takie zielone przyczepione jak mech do liści nużańca,czy amano je zjedzą?
Jeszcze na koniec krewetki,które zdechły miały kolor czerwony,oczywiście dopiero po śmierci,ciekawy jestem waszych opini.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: krewetki amano

Postautor: Aigel » 30 maja 06, 21:56

Witam
Po pierwsze masz 100% pewnosc ze jedna zdechla a druga zjadly ryby, moze jest to wylinka, krewetki czesto po wpuszczeniu do nowego akwa maja wylinke. Jeslio tak to sie pochowaly poczekaj spokojnie 3 dni i powinny chodzic po akwarium. Skalara bym niepodejrzewal. Zwroc uwage czy Amano niemaja jak wyjsc ze zbiornika bo czasami namietnie wychodza z awarium na spacer :)

Pozdrawiam
Obrazek

Jerzy Berger
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 06, 15:21
Lokalizacja: Otmuchów

amano

Postautor: Jerzy Berger » 5 czerwca 06, 22:18

trochę późno,ale chyba wiem co się stało,ja normalnie zatrułem moje krewetki co2,jeszcze padło 3 amano i 1 filtrująca.jak zrobiłem test wody i wyniki wpisałem do kalk co2,to wyszło,że mam 94 jednostki,a norma to 15-25 jednostek,nat odst co2,pod 30% wody, na nast dzień znowu 30% wody i po trzech dniach 15% i nie podaję juz co2 bo mam chyba zasłabe oświetlenie,ale rosliny rosną ok więc nic nie zmieniam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości