Zakladamy wespazjanowe krewetkarium!

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Zakladamy wespazjanowe krewetkarium!

Postautor: wespazjan » 11 grudnia 17, 23:23

Przy wjeździe do Trzcianki ludzikiem googlowym znalazłam tylko zakład kamieniarski, a to nie to samo. Ale na komórce niewygodnie się szuka. Sprawdzę jeszcze jutro, bo w środę tam jadę. Poza tym nie wiem, czy o tym samym wjeździe mówimy.
Bo w Pile będę dopiero w styczniu :(

Abiba noooo, skąd jesteś?
Faktycznie pół drogi mam z górki :p
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Zakladamy wespazjanowe krewetkarium!

Postautor: abiba » 12 grudnia 17, 09:51

ale jeszce we wieleniu przy wylocie na drezdenko jakies kamulce na składzei lezą .

Raz po raz przejeżdzam obok bego więc jak co to napisz co cię najbardziej interesuje to sie zatrzymam i cyknę jakies foty co byś nadarmo nie jeździła ...

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Zakladamy wespazjanowe krewetkarium!

Postautor: wespazjan » 12 grudnia 17, 19:04

Abiba kojarzy Trzciankę. Ok. Dużo ludzi kojarzy Trzciankę. Ale kojarzy też Wieleń, tą dziurę nad dziurami. Serio jesteś sąsiadem :D

Za chęć odwiedzenia składu bardzo dziękuję, ale...
Przyznam się, że jestem mięczakiem. Akwarium dziś doszło. Miało spakowane leżeć pod choinką, ale zamiast tego stoi całkiem rozpakowane w miejscu docelowym. Jest takie fajne i malutkie, że ja już je chcę... Kupiłam więc dziś wszystko na allegro. Podłoże, skały, rośliny. Zajęło mi to pół dnia bo o każdej roślince musiałam doczytać, rozplanować wszystko w głowie itd. Sprzedający obiecuje, że skały nie wpływają na parametry. Cóż. Zobaczy się.

Jakby jednak wpływały i zatwardzały, to mogę lać do zbiornika czyste RO, bez mineralizatora, czy to tak nie działa? :P

Podłoże nie jest aktywne. Będą neocardiny, jeszcze nie wiem jakie. Trzeba zacząć od łatwizny, żeby się nie uczyć kosztem zwierząt.
Zamówiłam dwa razy większą gąbkę do PATa. HBL niby pasuje, ale hałas robi nieziemski.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zakladamy wespazjanowe krewetkarium!

Postautor: Hunter » 12 grudnia 17, 20:31

wespazjan pisze:Jakby jednak wpływały i zatwardzały, to mogę lać do zbiornika czyste RO, bez mineralizatora, czy to tak nie działa? :P

Zależy co konkretnie skała miałaby oddawać. Zazwyczaj oddaje tylko Ca, resztę więc można uzupełnić nawozami.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Zakladamy wespazjanowe krewetkarium!

Postautor: wespazjan » 12 grudnia 17, 22:21

a jeszcze szybkie pytanko... Ludzie używają w akwariach kropelki w żelu do mocowania dekoracji i mchów. Sama użyłam. Czy przy krewetkach to również bezpieczne?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zakladamy wespazjanowe krewetkarium!

Postautor: Hunter » 13 grudnia 17, 06:31

Kleję mchy do dekoracji. Nie zauważyłem negatywnych skutków.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Zakladamy wespazjanowe krewetkarium!

Postautor: wespazjan » 14 grudnia 17, 23:07

Obrazek

Obrazek

Zalane!
Wiem, że wiele nie widać, ale się ekscytuję. Poopowiadam co tam jest jak się wyklaruje trochę i zrobię foty lepsze :P
Aranż beznadzieja, ale jak na mój pierwszy w życiu, biorąc pod uwagę moją beznadziejność w takich rzeczach ujdzie.
Drzewko z mchami budzi moje obawy. Nie umiem zajmować się mchem. Najwyżej wyleci jeśli nic z niego w miarę ładnego nie będzie i zamienię na jakąś roślinę.

są annubiasy petit, gałęziatki, mech tajwański, żabienica delikatna (również nie wiem czy da radę), Hydrocotyle tripartita

No.
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości