Helenki

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Helenki

Postautor: kodzaj11 » 16 czerwca 17, 23:10

Czy u helenek do rozrodu trzeba babę i chłopa, czy są obojnakami?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Helenki

Postautor: mimo12 » 16 czerwca 17, 23:18


Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Helenki

Postautor: kodzaj11 » 17 czerwca 17, 01:24

Typ mówi, że miał jedną dorosłą helenkę od lutego, a teraz ma mnóstwo małych, możliwe to?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Helenki

Postautor: Dhuz » 17 czerwca 17, 05:03

C. helena jest rozdzielnopłciowa. Nie wiem, co to za "typ", o którym mówisz i jakiego ma ślimaka, ale jeśli rozmnożył go bez udziału innych ślimaków, to nie jest to C. helena. Nie dawaj sobie tak wciskać bajek :P

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Helenki

Postautor: kodzaj11 » 20 czerwca 17, 19:34

Sam zaczął temat na naszym "podwórkowym forum" wiele osób wydało swoje opinie, że z rośliną jakąś mógł przynieść jajeczka itp... nie widziałem małych, nie pokazywał zdjęć, nie wiem czy to hellenki czy nie? W każdym bądź razie dorosłego osobnika ma na pewno Hellenkę bo jego zdjęcie pokazał a i tak mam na to wywalone już, tyle szukałem tych ślimaków nikt się nie odezwał aż w końcu ściągnąłem z Lublina 4 sztuki i mam swoje.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Helenki

Postautor: Anka cyganka » 20 czerwca 17, 20:09

Gdzie Ty mieszkasz że helenek nie mają :mrgreen: no to z tych 4 sztuk jak będą miały co jeść to Ci się też trochę namnozy. Ja kupiłam 3 sztuki z których się zrobiło około 40 jak nie więcej :P

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Helenki

Postautor: kodzaj11 » 26 czerwca 17, 16:59

Krasnystaw, sa dwa zoologiczne, jeden na skraju upadku zas drugi moze i w miare profesjonalny ale rybki i ogolnie jesli chodzi o zyjatka akwariowe to slabiutki wybor jest. Hellenki zyja noca? Bo za dnia non stop sa zakopane, rzadko kiedy widze poruszajaca sie Hellenke. Zatoczki z szyb i roslin juz w wiekszosci poznikaly ale mnostwo siedzi na korzeniach olchy, kupilem sobie trzy korzenie na restart za nieduze pieniadze i ladne sa, wrzucilem do baniaka by sie moczyly, Hellenki boja sie drewna, ze nie chca sie na nie wdrapac?

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Helenki

Postautor: Anka cyganka » 26 czerwca 17, 20:20

Helenki żerują głównie w nocy, czasami potrafią zniknąć po piachem na dłuższy czas, trzeba dac im czas na pewno wytna wszystko co do jednego :wink:

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Helenki

Postautor: kodzaj11 » 26 czerwca 17, 20:27

Dlugo czekalem na Twoja wypowiedz :) Tak myslalem ale chcialem sie upewnic, praktycznie nigdzie nie ma zatoczek poza nowymi korzeniami, siedzi ich tam z 100 i jakos Hellenki nie tepia ich stamtad.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Helenki

Postautor: Anka cyganka » 26 czerwca 17, 23:06

:wink: spokojnie nie długo zauważysz jak z 4 helenek zrobi się np 15 a zatoczka nie zobaczysz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości