Nowi kumple dla Red Cherry

Awatar użytkownika
Aquila
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 16, 22:02

Nowi kumple dla Red Cherry

Postautor: Aquila » 22 października 16, 20:45

Hej,

Od dłuższego czasu hoduję sobie krewetki red cherry. Sukcesem moim jest rozrośnięcie się hodowli z 10 sztuk do jakiejś olbrzymiej nie liczalnej liczby (dobre kilkadziesiąt). Część planuję oddać, ale też chciałabym dodać trochę koloru, bo się trochę za czerwono zrobiło.

Jakie gatunki w innych kolorach niż czerwony, mogę bezpiecznie dodać, żeby albo się nie krzyżowały, albo ich krzyżówki nie tworzyły chorego potomstwa. Jeżeli jedyną wadą krzyżowania się ich będzie ryzyko brzydkiego koloru, to mogę z tym ryzykiem żyć, ale nie chciałabym, żeby krzywda działa się młodym krewetkom.

Wiem, że istnieją te tabele krzyżówek, ale przyznam że nie są dla mnie zbyt czytelne. Jakieś rady? Będę wdzięczna za konkretne nazwy gatunków ;).

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Nowi kumple dla Red Cherry

Postautor: Dhuz » 23 października 16, 05:10

Jaką masz wodę?

Jeśli miękka i lekko kwaśna do neutralnej, możesz próbować znaleźć hodowcę, który na takiej wodzie rozmnaża Caridiny 'Tiger' jakiejś mniej wymagającej odmiany.

Dodanie do RCS jakichkolwiek Neocaridin (wliczając "babaulti rainbow", które są czasem sprzedawane jako Caridiny)

Awatar użytkownika
perwersja.
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 10 lipca 16, 10:25
Lokalizacja: California

Re: Nowi kumple dla Red Cherry

Postautor: perwersja. » 19 listopada 16, 11:00

Nie trzyma się różnych neocardin ze sobą! Jednak jak będziesz stale usuwał kundle, to coś z tego może wyjść

Awatar użytkownika
perwersja.
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 10 lipca 16, 10:25
Lokalizacja: California

Re: Nowi kumple dla Red Cherry

Postautor: perwersja. » 19 listopada 16, 11:01

Nie trzyma się różnych neocardin ze sobą! Jednak jak będziesz stale usuwał kundle, to coś z tego może wyjść

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości