Krewetkarium

Awatar użytkownika
Nem
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 8 lipca 16, 16:49

Krewetkarium

Postautor: Nem » 23 sierpnia 16, 19:27

Witam planuje w niedługim czasie założyć krewetkarium 25l albo 30l.
Teraz kilka pytań.

Jakie podłoże jest najlepsze dla krewetek?
Jaki filtr będzie optymalny do tych litraży?
Jakie krewetki mogę dać do zbiornika (pH będzie 7,5)
Czy z jakimiś krewetkami może żyć bojownik?
Co dać na dekoracje i kryjówki?

Jestem zielony jeśli chodzi o krewetki więc jakie kolwiek rady były by cenne.
Jeszcze jakby ktoś podrzucił stronkę gdzie są wymagania krewetek i ich opisy byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
perwersja.
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 10 lipca 16, 10:25
Lokalizacja: California

Re: Krewetkarium

Postautor: perwersja. » 23 sierpnia 16, 22:38

a) wiekszosc krewetek wymaga ph max 7.0, jedynie amano mogło by uciągnać b) krewetki odpadaja, bo bojek wymaga ok 26 stopni optymalnie, a krewetki do max 25 poza filtrującą c) krewetka filtrująca nie przeżyje przy ph 7.5 i bez RO tez (jeśli nie masz RO) d) wspomniane atyopsisy wymagają ok 80cm zbiornik d) przy ph 7.5 będziesz miał mase glonów i nawet 30 krewetek Ci nie pomoże e) jakie parametry? no3 po4 gh kh nh3 f) help advanced soil shrimp z niższej ale dobrej półki jako podłoże

W skrócie, zacznij od zneutralizowania ph - optymalnie 6.8 dla wiekszosci krewet

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Krewetkarium

Postautor: mimo12 » 24 sierpnia 16, 00:27

Dla redek akwa będzie spoko. Ogólnie dla Neocaridina davidi.

Podłoże nie może być za grube, bo małe krewetki będą miały problem. Drobny żwir, piach, ale raczej ciemny. Jeśli chcesz, to jakieś podłoża specjalistyczne też się znajdą.

Bierz najlepiej kaskadę i do niej gęstą gąbkę na prefiltrze.

Co do bojka. Zależy od charakteru danego osobnika. Jeśli chodzi o temperaturę, to redki doskonale sobie radzą w ciut wyższej również.

Najlepiej korzenie/kokosy/kamulce, a na to mech + jakaś drobnolistna roślina. Krewetkom przyda się też liść dębu//buku/olchy/orzecha włoskiego oraz niewielka ilość szyszek olchy do jedzenia. ( Wszystko brązowe, suche- z zeszłego roku.)
Karmić warzywkami i granulatem ( poszukaj, co tam się nadaje) oraz dawać po zjedzeniu nowy liść i czasem zmieniać szyszki.

Awatar użytkownika
Nem
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 8 lipca 16, 16:49

Re: Krewetkarium

Postautor: Nem » 24 sierpnia 16, 13:38

Myślę nad samymi krewetkami ok10-15 szt
Czy połączenie amano z Red cherry jest ok mogą razem żyć?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Krewetkarium

Postautor: mimo12 » 24 sierpnia 16, 14:52

Mogą. Ale spotkałem się z tym, że amano były w stanie zabierać kiryskom jedzenie, więc tym bardziej mogłyby redkom.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości