Miniaturowe białe robaki

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Miniaturowe białe robaki

Postautor: Hunter » 3 lipca 16, 11:41

W moim krewetkarium zalęgło się "coś". Nie ma tam ryb, więc z góry zakładałem, że prędzej czy później jakieś robaki pojawią się. Jednak liczyłem na jakieś oczliki albo nicienie, a tu ani jedno ani drugie :)
Na dniach postaram się wpuścić tam kilka Endlerów, więc powinny załatwić sprawę, ale dla czystej ciekawości postanowiłem cyknąć fotę i nakręcić film, bo takich i w takiej ilości białych robaków nigdy nie miałem :)

Obrazek
Obrazek

Co to? :)
Zdaje się, że wędrują sobie po szykach, ale część z nich dryfuje też w doni wodnej, jednak wygląda na to, że nie tyle pływają, co raczej poddają się prądowy wody.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Miniaturowe białe robaki

Postautor: ArturAzja » 3 lipca 16, 14:07

Kiedyś w oczku wodnym takie coś siedziało/żerowało na karpiach i karasiach. Weterynarz (akwarysta) stwierdził że to ,,rybia pijawka". Ale czy to jest to samo? Nie wiem... Wiem że to na zdjęciach jest naprawdę małe, a tam w większości robactwo było ciut większe, choć i takie mikrusy się trafiły.
Zastanawiałby jedynie fakt skąd miałoby się to wziąć w akwa.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Miniaturowe białe robaki

Postautor: Marcinus71 » 3 lipca 16, 14:12

To nie jakas planaria?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Miniaturowe białe robaki

Postautor: Hunter » 3 lipca 16, 14:29

Google podpowiadają, że "rybia pijawka" jest całkiem podobna do "zwykłej pijawki", bez wdrążania się w szczegóły, byłbym skłonny powiedzieć, że obie pijawki to to samo stworzenie. Zresztą nie wprowadzałem tam ryb, ani roślin ostatnimi czasy. Od dobrego miesiąca nie wkładałem nic nowego do akwarium.
Marcinus71 pisze:To nie jakas planaria?

Ale to by raczej pełzało i raczej dość wolniej? Film jest nakręcony w czasie rzeczywistym, bez przyśpieszenia czy coś :D

Ciężko jest mi się temu przyjrzeć. To jest tak małe, że nawet pod lupą ciężko jest mi dostrzec kształty. Wyglądem przypomina jakby miniaturowe rozwielitki.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Miniaturowe białe robaki

Postautor: osama » 3 lipca 16, 17:01

Mam/miewam takie stwory od zawsze. Nie wiem co to jest, ale dla ryb nie są raczej grozne.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości