Przypadkowy ślimak

neon.pimpong5
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 30 grudnia 15, 11:07

Przypadkowy ślimak

Postautor: neon.pimpong5 » 19 marca 16, 18:02

Dzisiaj kupowałam w sklepie roślinkę do akwarium (taką w doniczce). Nie wiem jak się nazywa, ale przypomina rzeżuchę. Razem z tą roślinką niestety przeniósł się ślimak. Nie wiem co to za gatunek. Muszla ma około 1,5 cm a spod niej wystają małe czułki ( ale trzeba się dobrze przyjrzeć. Myślę że to może być świderek ale ma inną muszle niż na zdjęciach w necie.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Przypadkowy ślimak

Postautor: Dhuz » 19 marca 16, 18:15

neon.pimpong5 pisze:Nie wiem jak się nazywa, ale przypomina rzeżuchę
Czyżbyś kupiła Hemianthusa? jeśli tak, to będą cyrki, bo to roślina wymagająca. Zdjęcie by pomogło z tym ślimakiem. Z opisu ciężko wywnioskować, bo może to być równie dobrze błotniarka.

neon.pimpong5
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 30 grudnia 15, 11:07

Re: Przypadkowy ślimak

Postautor: neon.pimpong5 » 20 marca 16, 10:02

Okazało się że ślimaki były dwa a jeden wygląda jak zatoczek.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Przypadkowy ślimak

Postautor: Dhuz » 20 marca 16, 10:04

I dlatego nowo przytargane rośliny kąpie się w nadmanganianie potasu :P Tzn, ja tam ślimaki lubię - u mnie robią za naturalny akcent względnie pokarm dla pełnoprawnych mieszkańców akwa. Ale nie wiadomo, co się przyniesie w bonusie, więc dobrze jest odkazić.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przypadkowy ślimak

Postautor: Marcinus71 » 20 marca 16, 11:46

Dhuz pisze:I dlatego nowo przytargane rośliny kąpie się w nadmanganianie potasu :P Tzn, ja tam ślimaki lubię - u mnie robią za naturalny akcent względnie pokarm dla pełnoprawnych mieszkańców akwa. Ale nie wiadomo, co się przyniesie w bonusie, więc dobrze jest odkazić.


Ile nadmanganianu (jaki roztwór) i jaki czas się je w tym moczy ?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Przypadkowy ślimak

Postautor: Dhuz » 20 marca 16, 11:51

50mg (czyli ~pół tabletki) na 2 litry wody, wymieszać. Do takiego roztworu dajesz na nie więcej, niż 5 minut, bo Hemianthus delikatny. Jeśli roztwór będzie ciemniejszy, niż różowy, to przed wsadzeniem roślin trzeba rozcieńczyć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości