Krewetki w akwarium ogólnym- pomocy

Nivis
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 7 września 15, 15:37

Krewetki w akwarium ogólnym- pomocy

Postautor: Nivis » 13 stycznia 16, 15:58

Witajcie,
Od 2 miesięcy jestem posiadaczką akwarium towarzyskiego, w którym radośnie pływają sobie rybki i krewetki. Chociaż wszystkiego się dopiero uczę, to zaczęłam mieć już I sukcesy- rozmnażają mi się krewecie (black i red cristale). I teraz mam pytanie- jak wykarmić młode krewetki? Nie pytam o rodzaj jedzenia. Zakładając, że kilka młodych nie zostanie zjedzonych muszą one coś jeść. Gdzieś czytałam, że jak nie dostaną jedzenie to padają z głodu- logiczne. Ale skąd ja mam wiedzieć gdzie żeruje 2mm krewetka w akwarium 126l? Czy jak wrzucę kokos do akwarium to samice będą kociły się tylko pod/w kokosie i młode tam pozostaną (żeby mi ułatwić życie)? Czy to nic nie da? A może kupić karmnik dla krewetek? Czy liczyć, że na dnie jest na tyle dużo resztek, że maluchy będą miały co jeść?

I drugie pytanie czy to możliwe, żeby mi neony zjadały krewetki? Na forach piszą, że teoretycznie nie. Ale... Miałam 17 krewetek- dziś doliczyłam się 9. Ich liczba systematycznie maleje od jakiegoś miesiąca. Poza neonkami czerwonymi, mam w akwarium minirazbory galaxy, kirysy pigmeje (te odpadają, krewetki są nieraz większe od nich) i gupiki. Ale nie chce mi się wierzyć, że gupiki by zjadały dorosłe krewetki. Więc zostają neony (obecnie do 3,5cm max). No i 3 ampularie. No chyba, że krewetki w nocy padają i rybki od razu je zjadają.

Proszę pomóżcie, zwłaszcza z karmieniem maluchów bo nie mogę nic znaleźć. A wole, żeby je rybki zjadały niż żeby miały padać bo ja ich nie dokarmiłam.

VirusWSW
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 3 lutego 11, 06:10
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Krewetki w akwarium ogólnym- pomocy

Postautor: VirusWSW » 13 stycznia 16, 17:42

raczej tak, zjadają
w moim akwie gdzie mam 126l posiadam szczupieńczyk złoty 2 szt, zjada krewetki do 2cm spokojnie, taką 2 cm krewetkę może zjeść 2x dzienie
od zawsze mam akwarium wielo gatunkowe, nie ma znaczenia jakie ryby posiadam ale narybek zawsze jest zjadany przez inne gatunki, zwłaszcza ze krewetka jest wielkości dafni.
myślę, że możesz się spodziewać zjadania krewetek do 5mm
Akwa "LOW-TECH"
Światło- żarowe, 2700[K], oraz błędnego [1,1wata/litr]
Anubias barteri
Moczarka kanadyjska (temp 24-32°C)
Cryptocoryne beckettii
Hemigraphis repanda(B)
Cryptocoryne walkerii (D)[brak CO2]

Awatar użytkownika
Perfect
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 1 grudnia 08, 09:56
Lokalizacja: KrK

Re: Krewetki w akwarium ogólnym- pomocy

Postautor: Perfect » 14 stycznia 16, 09:15

Witam. Napisałaś, że masz w akwarium microrasbory galaxy. Ja trzymając je z krewetkami RC zauważałem wielokrotne ataki rasborek na krewetki. Nie były to może jakieś ekstremalnie groźne ataki, ale jednak potrafiły zrobić krzywdę. Czy neonki mogą atakować krewetki to nie wiem, gdyż nigdy nie trzymałem neonków z kreweciami :niewiem:

VirusWSW
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 3 lutego 11, 06:10
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Krewetki w akwarium ogólnym- pomocy

Postautor: VirusWSW » 14 stycznia 16, 09:41

neon ma około 1,5cm , teraz nie wiem czy podajecie żywy pokarm im. żywią się skorupkami , czy dafnia(oczliki też osiągają do 5mm) , dafnia to spokojnie osiąga od 1 mm do 6 mm. krewetka 2mm, jeśli zjada skorupiaki, to raczej i krewetki 2-5mm, to tylko inna wersja.
musisz przyjąć, żę ogólnie drapieżne ryby zjadają pokarm do wielkości 1/3 ciała, wiec neon może zjeść do 5mm
Akwa "LOW-TECH"
Światło- żarowe, 2700[K], oraz błędnego [1,1wata/litr]
Anubias barteri
Moczarka kanadyjska (temp 24-32°C)
Cryptocoryne beckettii
Hemigraphis repanda(B)
Cryptocoryne walkerii (D)[brak CO2]

Nivis
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 7 września 15, 15:37

Re: Krewetki w akwarium ogólnym- pomocy

Postautor: Nivis » 14 stycznia 16, 09:54

Jestem ogólnie z tym pogodzona. Raczej dziwiło mnie, że znikają mi dorosłe krewetki tj. takie około 1-2cm. A że galaxy to drapieżniki to wiem, chociaż na szczęście nie zauważyłam wielu ataków tych rybek na krewecie. Zresztą w ogóle nie widziałam żadnych ataków- tylko tyle ze mi znikają.

Ale jak je dohodować do tych 5mm? Liczyć, że pokarm będzie na dnie? Odławiać samice z jajami do kwarantanny i wpuszczać do ogólnego miesiąc później jak podrosną?Kupiłam wczoraj kokos- ale też teraz myślę jak w nim zrobić otwory, żeby krewetka 2cm weszła, a galaxa czy pigmej 2,5cm już nie wpłynęły.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Krewetki w akwarium ogólnym- pomocy

Postautor: Dhuz » 14 stycznia 16, 09:55

Krewetki mogą Ci też padać dorosłe jeśli im nie pasują warunki w akwarium - np. podczas wylinki. U mnie wytraciło się raz 50+ krewetek, przeżyły 3. :P

VirusWSW
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 3 lutego 11, 06:10
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Krewetki w akwarium ogólnym- pomocy

Postautor: VirusWSW » 14 stycznia 16, 10:03

jedynie w moich akwach jest termometr i filtr , wewnętrzny lub zewnętrzny,

nie posiadam co2,nawet nie mam w akwach grzałki, ale posiadam jedną na wypadek chorób, w akwach od 22,2 do 24,5 , w zależności od temperatury w domu, ani ro nic, jednym słowem LOW-TECH, mam krewetki ale są plagą które chciałbym wymienić na amano (można kontrolować populacje)
Akwa "LOW-TECH"
Światło- żarowe, 2700[K], oraz błędnego [1,1wata/litr]
Anubias barteri
Moczarka kanadyjska (temp 24-32°C)
Cryptocoryne beckettii
Hemigraphis repanda(B)
Cryptocoryne walkerii (D)[brak CO2]

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Krewetki w akwarium ogólnym- pomocy

Postautor: deXter » 14 stycznia 16, 11:11

Nivis pisze:by krewetka 2cm weszła, a galaxa czy pigmej 2,5cm już nie wpłynęły.

Nie baw się w żadne dziury bo będziesz miała poubijane ryby.
Kokos na pół i szpara między podłożem, a krawędzią kokosa taka, aby sobie krewcie mogły włazić.
Duże ilości mchu i takie tam inne bajery i krewetki mają spokój.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości