Pomoc w założeniu krewetkarium

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Pomoc w założeniu krewetkarium

Postautor: Setrion » 1 stycznia 16, 23:05

Witam od dłuższego czasu zastanawiam się nad założeniem krewetkarium. Mam jeszcze mnóstwo czasu aby je postawić ale teoretycznie musze mieć dokładna wiedzę aby jak przyjdzie czas założyć się i cieszyc.

Wiec zaczynam

Krewetki neocardina blue Velvet
Temp 25 stopni
GH 10 -11
PH 6,8 - 7,5
Woda RO (bo pewnie na kranowce nie da sie)

Sprzęt ( który już mam w szafie nowiutki)

Akwarium 60 x 30 x 40 72 litry
Pokrywa aquael brillux 2 x 24W T5
Filtr jbl cristal profi e700 ( dwa kosze to gąbka jeden ceramika)
Grzałka ( tu się zastanawiam czy w ogóle ja miec)
Mam jeszcze kurtyne wodna z oświetleniem Led nocnym wiec umieszczę ja z tyłu zbiornika będzie na całej długości

I teraz

Mam nadzieje ze wyobraźcie sobie moja aranżacje i pomożecie dobrać podłoże najodpowiedniejsze do niej tył z lewej i prawej strony chciałbym usypac substratem tworząc dwa nieregularne wzniesienia na jednym Henio a drugim eleocharis odzielone lupkami skalnymi reszta to mech na korzenie w centrum zbiornika a i tu juz planuje resztę wysyłać piaskiem czarnym.

Sporo obecnie czytam na temat krewetkariow ale w sumie wiele wypowiedzi porad się nie pokrywa dlatego tworzę ten temat. Parametry wody będą dobre dla velvetow Czy podłoże kombinować czy może całość wysyłać substratem i jakim ewentualnie wkłady filtracyjne pozostawić czy coś zmienic
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości