Małe krewetki

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Małe krewetki

Postautor: Alina_33 » 16 października 15, 16:37

Dziś pozbyłam się wreszcie starego filtra w moim akwarium (Aquael Fan 2). Nowy miał prawie dwa tygodnie dla lawy, i ponad dwa tygodnie dla gąbki, więc da sobie radę.

Ale to taka tylko dygresja. W kubku starego filtra pływało 5 lub więcej małych krewetek. Ja złapałam 5, więcej może być na gąbce, ale te już spisałam na straty. Jedna z małych ma niecały cm, druga jest minimalnie mniejsza, a 3 pozostałe to mają z minimetr lub mniej :P Oczywiście te było trudno złapać, bo widać je było tylko w ruchu. Dlatego boję się, że przeoczyłam ich więcej, ale te 5 i tak łapałam długo, więc nie chciałam ich za bardzo przechłodzić.

No i co ja biedna miałam zrobić... Dałam je do kotnika pływającego, obciągniętego skarpetką... Dostały kilka gałązek rogatka i niech sobie radzą. Pytanie, czy mam je karmić, a jak tak to czym? Mogę zmielić w palcach trochę wieloskładnikowych płatków dla ryb? W filtrze miały dobrze, bo miały dużo papu.

Ale zła jestem na siebie, że znowu się babrzę w tych kotnikach. Jak znam życie, to te co pływają luzem, przeżyją, a te z kotnika tojtną.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Małe krewetki

Postautor: deXter » 17 października 15, 11:50

Daj im święty spokój ;]
Dadzą sobie radę.
Zamiast kotnika to na filtr daj skarpetę i będzie spokój.

Z kubełków wyciąga się tony krewetek, które żyją w najlepsze nie ma się czym martwić.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Małe krewetki

Postautor: Alina_33 » 17 października 15, 12:13

Eee.... Chyba nie wyraziłam się jasno. Ja wywaliłam ten filtr w którym były krewetki, został nowy, a nowy jest tak zbudowany, że raczej nie powinien zasysać krewetek (gąbka bez kubeczka). Dlatego te 5 sztuk jest w kotniku i tam pozostanie aż nie podrośnie (zwłaszcza, że w krótkim czasie straciłam dwie spore krewetki, jedna wyszła, a druga zdechła lub została zabita przez bojownika). Pytanie czy mam je tam karmić, czy nie, a jak tak, to czym? Dziś dostały kilka pokruszonych płatków dla ryb, ale nie wiem czy będą to jadły. W filtrze pewnie jadały lepsze specjały :P

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Małe krewetki

Postautor: deXter » 17 października 15, 12:17

W filtrze to jadły to co wpadło.
Płatki starczą tylko pamiętaj, że w takim kotniku jest ograniczony ruch wody więc nie wsadzaj tam za dużo żarcia.

Co do bojownika to będzie polowanie ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
KatorgaK
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 29 października 14, 21:47
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Małe krewetki

Postautor: KatorgaK » 17 października 15, 12:18

Beda jadly platki dla ryb, moje dostaja to jako urozmaicenie.
Liga broni, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi.

Co? Gdzie? Drzwi pod prądem! Co? Podkop? Lampa w podłodze! Wszystko to popieprzone!

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Małe krewetki

Postautor: Alina_33 » 22 października 15, 22:20

Już po pieśni, 4/5 małych krewetek padło w kotniku, a piątą wypuściłam. Ma niecały centymetr długości, mam nadzieję, że da sobie radę. Moim zdaniem chodziło o temperaturę. Kotnik był mały, miał nałożoną skarpetę (utrudniona cyrkulacja), no i wisiał na szybie w bliskim sąsiedztwie oświetlenia, mogły się przegrzać te maluszki. Poza tym, to że samica produkuje kilkadziesiąt młodych nie świadczy o tym, że wszystkie muszą przeżyć.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Małe krewetki

Postautor: Greek » 22 października 15, 22:32

Alina_33 pisze:Poza tym, to że samica produkuje kilkadziesiąt młodych nie świadczy o tym, że wszystkie muszą przeżyć.

W zasadzie to świadczy właśnie, że niewiele przeżyje :D
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości