neocardiny na bazalcie??

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 26 sierpnia 15, 21:05

Witam, kupiłem kosteczke 30x30x35 pod krewecie

na podłoże zdecydowałem się kupić czarny żwir i oczywiście mówie do pani w sklepie czy ten żwir nie jest bazaltem bo NIE CHCĘ bazaltu, a ona, że chyba nie bo bazalt wychodził w innych opakowaniach i że to zwykły żwir jest (2-5mm) no to wierząc Pani którą lubie (tylko tą bo pozostałe 4 kompletnie nie wiedzą nic o akwarystce) więc zdecydowałem się kupić. W domu go ładnie wypukałem wygotowałem już nasypany w akwa i teraz szukam jak wygląda ten bazalt i właśnie nie wiem czy go nie kupiłem ......... tak wiem jestem debilem bo zaufałem pani w sklepie, ale na tym opakowaniu tylko pisało czarny żwir pukany 2-5mm i nic więcej...

mam nadzieje jednak, ze to nie jest bazalt, ale gdyby to jednak był bazalt to dadzą rade na tym neocardiny? bo słyszałem, że bazalt po jakimś czasie wyrzuca z siebie nie korzystne dla krewetek związki ?????????

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: slaeer » 27 sierpnia 15, 00:59

Jezeli ziarenka sa okragle to masz wypalany zwir, jezeli kanciaste to bazalt. Jak nie widzisz golym okiem to wez lupe. Co do samych krewetek nie pomoge bi nie hoduje.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 27 sierpnia 15, 06:28

Są takie wiesz... Maja krawędzie ale nie ostre. Słyszałem ze bazalt jest dość ostry, wiec raczej to nie jest bazalt i cale szczęście... Co akwarysta to inna opinia, ale lepiej dmuchać na zimne bo jak maja mi krewecie pozdychac to...
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: osama » 27 sierpnia 15, 16:48

Krewetki na bazalcie mają pozdychać??? No Panowie, bez przesady.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Sance » 27 sierpnia 15, 18:23

Jeśli chodzi o RC na przykład to tak mogą. Natomiast neocardinie to twardziele i dadzą sobie spokojnie radę.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 27 sierpnia 15, 19:41

Sance pisze:Jeśli chodzi o RC na przykład to tak mogą. Natomiast neocardinie to twardziele i dadzą sobie spokojnie radę.



xDDD albo jestem źle poinformowany, albo pijany, ale czy właśnie Red Cherry (w skrócie RC) nie są z rodziny Neocaridina ??? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDD i właśnie to one są najłatwiejsze w hodowli tak jak pozostałe okolo 30 odmian tego gatunku( Neocaridina) czyli np blue velvet, blue rili, orange i wiele wiele innych, natomiast to Cardiny są ciężkie w hodowli i potrzebują aktywne podłoże.

ALE MI NIE O TO CHODZIŁO ... po prostu są 2 wersje. Niektórzy twierdzą, że na bazalcie wszystkie neocardiny trzymają się świetnie, a niektórzy twierdzą, że bazalt po jakimś czasie wypluwa jakieś związki które przeszkadzają krewecią. Tak czy siak okazało się jednak, że nie ma tego bazaltu na całe szczęście, ale bardzo ciekawi mnie temat tego bazaltu, czy on pluje czymś czy jednak nie.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Hunter » 28 sierpnia 15, 14:28

Draku pisze:Tak czy siak okazało się jednak, że nie ma tego bazaltu na całe szczęście, ale bardzo ciekawi mnie temat tego bazaltu, czy on pluje czymś czy jednak nie.

Sam bazalt jako skała nie ma prawa nic chłonąć i nic oddawać. Jest też "chemicznie obojętny". Ale... Nigdy nie wiemy ile bazaltu mamy w bazalcie :P Dlatego własnie testy bazaltowych podłoży zaprzeczają chemicznej obojętności tego kruszywa. Jest po prostu z większymi i mniejszymi domieszkami innych skał, które oddziałują na wodę.

Stąd takie dyskusje w sieci na temat tych nieszczęsnych bazaltów. Wyraz "bazalt" na forach dyskusyjnych często wywołuje burzę :P
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Alina_33 » 28 sierpnia 15, 14:44

Ja powiem na przykładzie kirysków. Kiedyś trzymałam kiryski na bazalcie i padały, kupiłam zwykły drobny żwirek rzeczny, przestały padać. Tutaj chodzi tylko o krawędzie, Każdy żwirek kanciasty będzie zagrożeniem dla fauny, nie przeskoczy się tego.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 28 sierpnia 15, 15:58

Alina_33 pisze:Tutaj chodzi tylko o krawędzie, Każdy żwirek kanciasty będzie zagrożeniem dla fauny, nie przeskoczy się tego.


krawędzie krawędziami, to raz a dwa, że kirysy z reguły trzyma się na piasku/drobnym żwirze.

Tak czy siak te podłoże do końca też nie wiem czym jest :/ akwa zalane, mieszkańcy też już w nim są, więc pozostaje mi czekać co dalej, dziś już widziałem pierwszy zrzucony pancerzyk więc wydaje się być ok :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Sance » 29 sierpnia 15, 17:14

Krewetki zazwyczaj lnieją przy zmianie parametrów u mnie po podmianie wody zawsze jes najwięcej pancerzyków.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Alina_33 » 31 sierpnia 15, 11:48

Eeee... A co się dzieje z tymi pancerzykami potem, jeszcze je trzeba wybierać?

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 31 sierpnia 15, 12:22

niee raczej nie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Sance » 31 sierpnia 15, 14:18

Krewetki je zjedza. To dla nich źródło wapnia

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Doody » 31 sierpnia 15, 14:23

Sance pisze:Krewetki je zjedza. To dla nich źródło wapnia


Raczej chityny niż wapnia. Węglan wapnia to skład muszli ślimaków.
440l - Roślinne

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Sance » 7 września 15, 11:49

Mój błąd.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości