neocardiny na bazalcie??

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 7 września 15, 14:00

Sance pisze:Mój błąd.


Juz drugi w tym temacie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Sance » 8 września 15, 18:51

Wiem wiem. mamy zapieprz w pracy i trochę jestem przemęczony:/
RC CR łatwo się pomylić a jeszcze czasami tel mi autokorektę wprowadza.
Cardinia czyli crystal red, crystal black, taiwany itd to trudne krewetki
Najlepsze parametry (podobno-dlatego ja w takich trzymam swoje) to GH 5-6 kh 0 co powoduje właśnie brak buforu Ph, dlatego wymagają aktywnego podłoża które to Ph utrzyma na stałym poziomie.
Natomiast neocardinia czyli RC-red cherry, blue dream,red rilli czy carbon rili czują się najlepiej przy gh6 kh8 co już daje nam niezły bufor. ale jako że potrafią się dostosować do znacznie twardszej wody podłoże nie ma WIĘKSZEGO znaczenia dla nich. Wiadomo że na aktywnych będą miały lepiej.
Najgorsza dla krewetek jest nagła zmiana temperatury i skoki NO3 co przy dobrze prowadzonym akwarium nie powinno się zdarzyć(pomija takie sprawy jak awaria grzałki).

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 8 września 15, 19:51

jak już wszystko jest dobrze to, zawsze musi sie coś spie***lić ... ogólny baniak już ładnie sie zarastał, tylko 2 krzaczki limnophili mi zdechły powodem było światło które już wymieniłem dosyć dawno temu, więc jest git więc dokupiłem kabombe i vallisnerie w sklepie, troszke do krewatkarium i troszke do ogólnego ... bo w krewetkarium pustki bo jak wiecie jest bardzo młode akwa i jeszcze czekam na małego heńka i troszeczke mchu bo zamowilem z kreweciarnia.pl przy okazji jak jedzonko zamawiałem i by było gites, aż tu dziś patrze ... WPŁAWKI ... no normalnie dostałem raka ... musiały przyjsc na kabombie albo vallisneri ... w ogólnym na razie ich nie widze chyba, że neony, kirysy i helenki z nimi walczą, a w krewetkarium jest ich sporo ... bede musiał sie zaopatrzyć w dodatkowe helenki do krewetkarium, ale mam kilka jajek helenki w ogolnym i licze, że przetrwają więc nie będe musiał dokupywać, a musze miec helenki w krewetkarium bo zatoczki tam szaleją no i teraz wpławki... nie mam pomysłu jeszcze jak będe z nimi walczył ... w ogolniaku zostawie to dla neonów o ile się tam pojawią, a w małej szklance nie mam pojęcia

jak w pełni zasadze krewetkarium to planuje 2 tematy z prezentacji moich zbiorniczków :D bo już dosyć długo tu jestem no i wypadało by się pochwalić :)

PS: TAK WIEM TA WYPOWIEDZ NIE MA SKŁADU, POWTARZAJĄ SIE TE SAME SŁOWA NO ALE W MOIM STANIE (szok wpławkowy xd) MUSICIE MI TO WYBACZYĆ

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Sance » 8 września 15, 19:55

Draku pisze:WPŁAWKI

Wypławki.
Przyganiał kocioł garnkowi:P:P

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 8 września 15, 20:24

no wypławki xd ale wiemy o co chodzi ... masakra jest i ogólnie to mam chyba nadmiar potasu w obu baniakach bo dawalem i carbo makro i jeszcze potas... musze zastopowac z potasem a makro co 2-3 dni dawac i ogolnie nie wiem czemu ale na limnophili na koncu jednego krzaczka w ogolnym i na jednym krzaczku w krewetkarium mam brazowy nalot tak jak by rdza ale nie wyglada mi to na brunatnice. ogolnie ciezko mi powiedziec co to jest, moze byc to powodem nadmiaru potasu? choć wszystkie inne rosliny są piekne tylko 2 "listka" takie są

niby siedze w tej akwarystyce jakiś czas, ale człowiek się uczy każdego dnia... tak jak byłem dumny, że nie mam żadnych braków, glonów, dziur, pasożytów (z wyjątkiem zatoczków, bo dla mnie to szkodniki są) tak teraz mam wszystko, glony na szybach, nadmiar potasu, zatoczki, wypławki, ciekawe co jeszcze ? :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Sance » 8 września 15, 20:36

Draku pisze:brazowy nalot tak jak by rdza ale nie wyglada mi to na brunatnice

okrzemki?

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 8 września 15, 20:42

BINGO mogą to być okrzemki, nie pomyślałem o tym nawet ale daje 99%
na wężyku od filtra w 30l są dosyć widoczne no i na wylocie + ta limnophila, ale ciekawi mnie dlaczego tylko 2 gałązki to mają, a pozostałe nic

czego to może być powodem? nadmiar potasu? zrobił bym zdj, ale mam ustawione na automat światło i nie dam rady ręcznie go zapalić bo mam cały osprzęt za szafkami i chyba będe musiał zrobić podmianke jutro i to taką 60% :(

EDIT: a no tak zapomniałem ... mam jutro urodziny xdd więc dopiero w weekend będe mógł podmianke zrobić, bo pewnie goście jutro się zwalą na chałupę

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Sance » 8 września 15, 20:47

Draku pisze:czego to może być powodem?

Krzem zawarty w podłożu. spokojnie, zjedzą cały to sobie pójdą.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 8 września 15, 20:53

w podłożu ? fakt faktem na szybie mam nalot na samym dole pod warstwą podłoża (w sensie na ścianie, nie na podłodze xD) ale nie ma go wiele, i dopiero teraz się pojawił, a przecież akwa ma już dosyć czasu, bo jakies 7 miesięcy i dopiero teraz to wyszło ?

na podłoże mam żwir, ale takie kamyszki drobniutkie + duża plaża z piasku

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Greek » 8 września 15, 20:59

Draku pisze:w podłożu ? fakt faktem na szybie mam nalot na samym dole pod warstwą podłoża (w sensie na ścianie, nie na podłodze xD)

To czy blisko podłoża, czy daleko - nie ma to żadnego znaczenia. Przecież one nie pobierają tego z podłoża. Minerały krzemionkowe przedostają się do wody.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 8 września 15, 21:03

Greek pisze:
Draku pisze:w podłożu ? fakt faktem na szybie mam nalot na samym dole pod warstwą podłoża (w sensie na ścianie, nie na podłodze xD)

To czy blisko podłoża, czy daleko - nie ma to żadnego znaczenia. Przecież one nie pobierają tego z podłoża. Minerały krzemionkowe przedostają się do wody.


to się zdążyłem domyślić, ale chodzi mi o to czemu przez okres 7 miesięcy nic się nie działo i teraz wszystko wywaliło :( zaczął mi się żwir "rozpuszczać" czy jak :D

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Sance » 8 września 15, 21:06

Draku pisze:26 Sierpień 15, 22:05 neocardiny na bazalcie??
Witam, kupiłem kosteczke 30x30x35 pod krewecie


Czekaj bo czegoś nie rozumiem. to sierpień czy 7 miesiąc?

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 8 września 15, 21:39

no 30l mam z 2 tygodnie, ale ogólniaka mam 7 miesięcy już
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Sance » 8 września 15, 21:50

i te glony w ogólniaku?
zmieniałeś światło ostatnio?

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: neocardiny na bazalcie??

Postautor: Draku » 9 września 15, 21:11

tak zmieniałem w ogólniaku, ale tam jak mówiłem glon jest tylko na jednym "listku" plus w podłożu na szybie ale dosłownie jest tego tyle co kot napłakał, przesadziłem tam z makro i z potasem, niestety nie mam jak odczytać potasu ale no3 dziś wykazało 8, masakra trochę, ale zmieniam troche nawożenie i powinno się uspokoić, za to te wypławki i glony w krewetkarium są ... NO2 dziś pokazało mi 0,1 więc wychodzą skutki niedojrzałego akwa, no ale nie miałem opcji inaczej postąpić, w sumie od zalania nie robiłem podmianki czyli 2,5 tygodnia bo po 3 dniach wpuściłem 15 krewetek... no3 natomiast na poziomie 9 tez lałem tam za duzo makro ... ale na szczęście już wszystko się normuje więc myślę, że i glony znikną...
tylko te robale mnie drażnią ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości