Krewetki Red Cherry czy Red Sakura?

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Krewetki Red Cherry czy Red Sakura?

Postautor: Sance » 31 sierpnia 15, 14:22

U mnie cardina żyję w gh5 kh0 i pH 6 i właśnie ze względu na zerowe kh potrzebne jest aktywne podloze które będzie buforować pH. Inaczej krewetki po prostu padną przy skokach PH.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Krewetki Red Cherry czy Red Sakura?

Postautor: Alina_33 » 31 sierpnia 15, 17:40

Podejrzewam, że moje krewetki przechodziły wylinkę i dlatego były pochowane, nawet to pasuje do sytuacji, bo te które widzę są sporo większe niż jak je wpuszczałam, a teraz widzę krewetki gołym okiem. Nie wszystkie oczywiście, ale zawsze minimum trzy są na widoku bez szukania.


Z mojej strony to już chyba wszystko, temat można zamknąć.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Krewetki Red Cherry czy Red Sakura?

Postautor: Alina_33 » 10 października 15, 09:59

Kupiłam wczoraj w miejscowym sklepie 3 krewetki Red Sakura. A 3 dlatego, że były drogie, 8 zł/szt. Jedna ma wielki brzuszek :P W domu stwierdziłam, że wyglądają jakoś dziwnie, niby czerwone, ale ani nie Red Cherry, ani nie Sakura Red... Poleciałam do komputerka, kilka minut przeglądania sieci i mam odpowiedź... W sklepie, jak zwykle, się nie znają. To nie Sakura Red, tylko Fire... Teraz pytanie, co będzie jak moje Sakury strzelą sobie z nowymi romans..? :P A w ogóle to laska miała w akwarium jeszcze jedną niebieskawą, no mam nadzieję, że to nie szczęśliwy tatuś.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: Krewetki Red Cherry czy Red Sakura?

Postautor: Draku » 10 października 15, 11:23

no to kundelki ale sa to dwie odmiany szerwone, w teori moga wyjsc szaraki, ale ja bym bardziej stawiał cos na róż albo pomarańcz :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Krewetki Red Cherry czy Red Sakura?

Postautor: Dhuz » 10 października 15, 11:41

A to nie są czasami gradacje tej samej odmiany? I wtedy wyższa gradacja poprawi zwyczajnie przy przemieszaniu 'jakość' młodych z niższą? :P

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Krewetki Red Cherry czy Red Sakura?

Postautor: Alina_33 » 10 października 15, 12:32

Według tego artykułu, to chyba ta sama odmiana, tylko inna gradacja. Czyli chyba nie powinnam mieć w przyszłości kundli. Oczywiście, jeżeli te jajeczka, które nowa nosi nie były zapłodnione przez inne krewetki które laska miała na sklepie.


http://www.krewetkarium.com/?p=21

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Krewetki Red Cherry czy Red Sakura?

Postautor: Sance » 10 października 15, 22:21

Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Krewetki Red Cherry czy Red Sakura?

Postautor: Alina_33 » 11 października 15, 20:19

Jeżeli dobrze rozumiem tą planszę barw krewetek, to wszystko powinno być OK...? Jak tak to nie marudzę :P Moje krewecie tłumnie oblegają żabienicę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości