jaki slimak?

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

jaki slimak?

Postautor: Draku » 20 czerwca 15, 17:04

Witam, zastanawiałem sie nad zakupem ślimaka Helenki, ale nie chce zakladac osobnego zbiornika pod hodowle ślimaków dla niego jako pożywienia, wiec jakiego ślimaczka proponujecie pod neony i kirysy pandy? Nie znam sie kompletnie na ślimakach :(

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: jaki slimak?

Postautor: Dhuz » 20 czerwca 15, 17:26

Świderki i zatoczki raczej Cię nie zawiodą. :P

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: jaki slimak?

Postautor: Setrion » 20 czerwca 15, 20:45

Jeżeli chcesz ślimaka pod coś, znaczy się np. na zwalczanie glonów, no to jest kilka rodzai. Niestety generalnie nie są one tworem do podziwiania. z reguły w dzień śpią gdzieś ukryte. Ruszają się jak ślimaki :D. Mówię to z doświadczenia bo ich już parę odmian przerobiłem. Natomiast jeżeli chcesz mieć w akwarium ślimaka jakby to nazwać Wyścigowego kaskadera ;-) To tylko i wyłącznie polecam Ci Ampularie. Jest ich kilka odmian różowa, niebieska, najpospolitsza żółta itd. Dochodzą do sporych rozmiarów, ale to są mistrzowie. Patrząc na tego ślimaka za każdym razem się zachwycam jego lekkością jak się porusza a przy tym straszny leń. Jak np wyjdzie pod tafle wody zaczerpnąć powietrza to już nie pełznie z powrotem tylko się puszcza i leci na samo dno. albo dryfuje na wodzie jak jakaś kłoda lub pełznie pod spodem tafli muszlą w dół. Mnie on zachwyca i nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek mojego zbiornika bez choćby jednej Ampulari
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 20 czerwca 15, 20:59

pytanie co ta ampularia je, i właśnie zauważyłem, że mam inwazje zatoczków, nie mam pojęcia skąd, ale chyba je na roślinach przeniosłem do akwarium i naliczylem ich już kolo 10 na szybach i roslinach, pytanie do jakiej ilosci sie rozmnoza i czy ampularia moze byc z helenką i czy helenka jej nie zje bo te zatoczki bym wytępił helenką, helenke oddał i kupil ampularie sztuk 1 pytanie czy ta ampularia sama sie nie rozmnozy? bo z tego co mi sie kojarzy to slimaki są obojnakami ? chyba, że się myle
Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: jaki slimak?

Postautor: Dhuz » 20 czerwca 15, 21:01

Po pierwsze, zatoczków helenką nie wytępisz, co najwyżej Helenka będzie Ci redukować regularnie populację zatoczków. Po drugie, większa Helenka załatwi małą ampularię, ale powinna zostawić w spokoju dorosłą - a większa Helenka będzie też ignorować małe zatoczki. Po trzecie, ampularie są rozdzielnopłciowe, podobnie jak Helenki. :)

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: jaki slimak?

Postautor: Setrion » 20 czerwca 15, 21:19

Ampularie jedzą niemal wszystko, co mogą włożyć do otworu gębowego. Ogórek, szpinak, marchew sałata, pokarm dla ryb, martwe ryby, inne ślimaki i ich jaja, glony, rozwielitki itd.
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 20 czerwca 15, 21:22

a jak najlepiej wytepic zatoczki?
Obrazek

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: jaki slimak?

Postautor: Setrion » 20 czerwca 15, 21:48

Wiesz co ja w sumie nie znam jakiegoś skutecznego srodka na nie. Jedni mówią że odpowiednia ilośc helenek na litraz zbiornika skutkuje dopiero ale jak sie to przelicza ??

Natomiast odbiegnę, w sumie to nie odbiegnę od tematu, ale przedstawie wam pewna metodę, o której ostatnio przeczytałem :D osoby poniżej 18 roku życia oraz wrażliwe nie powinny tego czytać zawiera treści drastyczne związane z przemocą :D

SPOSÓB NA BATERYJKĘ

Bateria 9V , podłączamy do niej dwa przewody elektryczne ,rozizolowane na odcinku jakieś 10-15cm te końcówki wkładamy do wody w odległości 10-15cm od siebie i trzymamy tak kilkanaście godzin. Ryby podobno najlepiej odłowić ( w sumie się nie dziwie). ślimaki podobno tego nie przeżyją.

Czego to ludzie nie wymyślą
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 20 czerwca 15, 22:39

spróbuje odłowic kilka slimakow do wiaderka 10l i zastosuje te metode z baterią :D sie okaze czy dziala, bo jesli nie to szkoda odlawiac ryby i je stresowac xd
Obrazek

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: jaki slimak?

Postautor: Setrion » 20 czerwca 15, 23:30

Wiesz to napisałem bardziej jako ciekawostke. Nie bawił bym się w to. Rybki nie problem odłowić, ale też nie wiadomo jaki to ma wpływ na roślinki i bakterie. No i sprzęt w akwarium.
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 21 czerwca 15, 11:23

no ale to jest dosyc niskie napiecie, rośliny raczej nie ucierpią, sam wiem jak u mojego wuja bylo przebicie zimą na ogródku to wszedzie snieg a tam trawa zielona rosla jak nie wiem, tylko robaki typu glizdy wychodziły z ziemi, ale o dziwo im tez nic nie było ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: jaki slimak?

Postautor: Setrion » 21 czerwca 15, 16:19

No nie wiem spróbuj jak chcesz i daj znać jak poszło. O ile się zdecydujesz.
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 21 czerwca 15, 22:31

na razie plagi jako takiej nie ma, naliczyłem okolo 10 sztuk, moze zakupię helenke jak gdzies mi sie uda ją dostać a jak nie to sproboje z bateryjką
Obrazek

Witold45
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 14 lipca 15, 11:14

Re: jaki slimak?

Postautor: Witold45 » 25 lipca 15, 22:31

Ten myk z baterią to to samo co dodanie do wody związków miedzi, czego skorupiaki zasadniczo nie przeżywają. Mogę się mylić, ale przy dwóch miedzianych elektrodach i jakimś tam słabym elektrolitem jakim jest woda w akwarium. Jony miedzi powinny powoli wędrować od elektrody dodatniej do ujemnej. Patent jest taki że ruch wody w akwarium ten proces prawdopodobnie zaburza. Równie dobrze możemy sobie wybić ślimaki środkiem na bazie miedzi. A co do fajnych ślimaków, Zebry albo Telomelanie :)

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 26 lipca 15, 08:15

Tyle ze związki miedzi pozabijają mi mchy czego nie chce, temat byl dość dawno założony i w sumie o nim zapomniałem, wtedy to bylo 10 slimaczkow teraz mam juz ich pewnie z 80, ostatnio wylowilem ręcznie 43 sztuki xd Helenki nadal nie kupiłem, jakos mnie nie przekonuje. Chce ta ampularie ale pierw musze wybić zatoczki, preparat no planaria czy jakos tak niby nie zabija niczego tylko skorupiaki, ale w sklepach go nie ma bo niby jest zakazany przez unie, tak mi powiedziała pani w sklepie... Wiec nie wiem co dalej
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości