jaki slimak?

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: jaki slimak?

Postautor: Sance » 26 lipca 15, 11:44

Draku pisze:preparat no planaria czy jakos tak niby nie zabija niczego tylko skorupiaki, ale w sklepach go nie ma bo niby jest zakazany przez unie, tak mi powiedziała pani w sklepie... Wiec nie wiem co dalej

Pani w sklepie jest idiotką która nie ma pojęcia o czym mówi.
Po pierwsze NO planaria zabija płazińce a nie skorupiaki Jest całkowicie bezpieczna np dla krewetek które są surprise. skorupiakami;)
Po drugie Zakazana? gdzie? chyba w jej sklepie bo wszędzie można dostać bez problemu.Choćby na aledrogo.
Po trzecie mam stosuje i ślimaki mają się całkiem dobrze musiałbyć zdroooowo przedawkować żeby ubić jakiegokolwiek ślimaka.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 26 lipca 15, 13:10

czyli to nie zabija wcale ślimaków? wiem, że krewetek nie zabija ale myślałem, że zatoczki spokojnie ubije. to jak polecacie mi wytępic wszystkie zatoczki bez narażania roślin i ryb ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: jaki slimak?

Postautor: Sance » 26 lipca 15, 16:05

U mnie nie wybiło. Stosowałem zgodnie z instrukcją.

Awatar użytkownika
Danquei
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 10 listopada 13, 21:35

Re: jaki slimak?

Postautor: Danquei » 26 lipca 15, 18:06

Co do wybijania ślimaków no Planarią to czytałem różne opinie i niektórzy twierdzili, że to może wybić ślimaki z akwarium.
Sam kupiłem No planarię jak miałem plagę zatoczków ale bałem się stosować przy Helenkach, które były w akwarium.

Kup kilka Helenek i one powinny wybić zatoczki po krótszym, może dłuższym czasie.
Tylko aby były skuteczne to nie można przekarmiać ryb aby Helenki nie polowały na jedzonk leżące na dnie tylko na zatoczki. Tylko przy rybkach dennych to może być problem bo będą one jadać ich pastylki.

Nawet jak wybijesz Helenkami zatoczki to Helenki mogą się zywić jedzeniem dla rybek dennych- pastylkami różnymi lub oczlikiem, wodzieniem i innymi rzeczami, które upadają na dno.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 26 lipca 15, 20:00

Ale nie chce helenek, naoglądałem sie filmików na yt jak Helenki lapia neony pływające na dnie i ja dziękuję. Chce ampularie ale pierw chce się pozbyć tych zatoczkow :(
Obrazek

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Re: jaki slimak?

Postautor: luki174 » 26 lipca 15, 20:27

Ja również Helenki polecam, u mnie teraz ani śladu po zatoczkach nie ma ;)
Mam do sprzedania kilka, gdybys potrzebowal.
Jak cos to PW.
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: jaki slimak?

Postautor: Alina_33 » 31 lipca 15, 16:42

Helenka nie jest w stanie złapać zdrowej ryby.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 31 lipca 15, 21:13

3 Helenki dotarły do mnie w butelce, jedna juz miała mala wycieczkę, druga caly czas jest w muszli i tylko lekko trąbkę wystawia a trzecia nie daje oznak zycia , ale po dotknięciu troszkę sie rusza. Pytanie po jakim czasie sie oswoją i wyjdą ten 1 raz z muszelki?
Obrazek

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 11 sierpnia 15, 16:10

Po niecałych 2 tygodniach stwierdzam, że jestem mega zadowolony z tych ślimaczków, wczoraj bylem dokupić 3 neony, bo jeden mi wyskoczył przy podmiance i padł, wiec dokupiłem 3 ( teraz mam łącznie 10) i leżała sobie Helenka i spytalem czy na sprzedaż, a pani dorzuciła mi ta Helenkę w gratisie bo nawet nie wiedziała co to za ślimak i znalazł sie u niej przypadkowo.... Wiec mam teraz 4 Helenki i jak się dobrze przyjże to widac pelno pustych muszelek. Są aktywne prawie cala dobę, wyżerkę maja niesamowitą bo plage mialem taka ze przy podmiance co tydzień wciągałem wężem okolo 50 zatoczkow, rano na szybie bylo ich z 20 o roślinach nie wspomnę, a odkąd mam Helenki to musze przyznać, ze jest ich mniej. Oczywiście nie ze odrazu znikly, bo jest ich nadal plaga, ale zmniejszyła sie ich ilość i juz nie siedzą na szybie, nie wiem czy sie boja helenek czy jak, ale jestem mega zadowolony :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: jaki slimak?

Postautor: Alina_33 » 11 sierpnia 15, 22:32

Helenki są aktywne głównie nocą, przynajmniej po moich patrząc. Może to jest spowodowane tym, że bojek swego czasu je zaczepiał. Jedną raz "grał w piłkę" mówię poważnie... Myślałam wtedy, że ją zabił, ale tylko konkretnie wystraszył. Mam 4 Helenki i zastanawiam się, czy nie mam jednej parki, bo leżały obok siebie z dobę. Co prawda były zamknięte, ale nie siedzę non stop przy akwa.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 12 sierpnia 15, 10:01

Zgodzę sie z tym, że są aktywne nocą i te 3 które mam dłużej to w dzień są zakopane i czasami wyjdą, ale ta jedna którą mam od 2 dni to byla w akwa bez zatoczków, a teraz ma ich mnóstwo więc dopóki sie nie naje to pewnie będzie caly czas polować i zwiedzać akwa. Z poczatku moje neony dzióbały Helenki w "trąbki", ale teraz juz nie zwracają na nie uwagi. A co do parki to krążą teorie, ze Helenki są obojniakami i maja obydwa narządy, ale nie są w stanie sie same zaplodnic i potrzebują drugiego osobnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: jaki slimak?

Postautor: Alina_33 » 12 sierpnia 15, 12:17

Obojnactwo, to obojnactwo, a nie dzieworództwo... :P Winniczki też są obojnakami, ale muszą być "dwie sztuki". Teraz widzę jedną "parę" w jednym miejscu, drugą 20 cm dalej... Nie mam nic przeciwko rozmnożeniu Helenek, choć na początku tego nie chciałam, bo bałam się kolejnej plagi. Uznałam jednak, że wolę plagę Helenek, niż 5 innych plag.. :P

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 12 sierpnia 15, 15:15

Wydaje mi się, że o plage helenek ciężko, a jeśli już to ja bym się cieszył bo na allegro idą jak świeże bułeczki. U mnie w zoologiku też pewnie bym je opchnął, albo zamienił na jakiś inny towar :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: jaki slimak?

Postautor: Sance » 12 sierpnia 15, 19:52

Draku pisze:A co do parki to krążą teorie, ze Helenki są obojniakami i maja obydwa narządy, ale nie są w stanie sie same zaplodnic i potrzebują drugiego osobnika.

Helenki są rozdzielnopłciowe. czyli występuje samiec i samica. Do zapłodnienia potrzebna jest para.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: jaki slimak?

Postautor: Draku » 12 sierpnia 15, 21:59

Sance pisze:
Draku pisze:A co do parki to krążą teorie, ze Helenki są obojniakami i maja obydwa narządy, ale nie są w stanie sie same zaplodnic i potrzebują drugiego osobnika.

Helenki są rozdzielnopłciowe. czyli występuje samiec i samica. Do zapłodnienia potrzebna jest para.


Potwierdzone info? Bo właśnie polowa twierdzi tak polowa tak i jestem ciekaw jak to w końcu jest. I czy jest jakiś sposób na odróżnienie która Helena to samiec a ktoś samica?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości