Krewetki Cardinal Sulawesi

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Krewetki Cardinal Sulawesi

Postautor: Setrion » 27 maja 15, 22:55

Za dużo czytam, po necie i coraz więcej stworzeń bym chciał mieć. Co coś oddam, to nowego muszę wypatrzeć :D. Wie ktoś coś na temat Krewetek Cardinal Sulawesi. Czy maja takie same wymagania jak wszystkie. Co tam szczątkowo udało mi się dowiedzieć że nie lubią roślin ?

Druga sprawa ile taka krewecia możne kosztować?

Trzecia czy je ktoś ma?
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Krewetki Cardinal Sulawesi

Postautor: Dhuz » 28 maja 15, 06:08

http://www.planetinverts.com/Cardinal_Shrimp.html
^tutaj po ęgilsku, zależnie od swojej znajomosci języka ( o której nie mam pojęcia) możesz to przepuścić przez google translate.
Po naszemu, też zebrane z sieci, skoro nie chciało Ci się szukać, a swego czasu już guglowałem tego stwora, więc mogę się podzielić: Temperatura powyżej 26 stopni(najlepiej 28-29), twarda, koniecznie zasadowa woda(pH 8+). Wypada zacząć od stadka przynajmniej 10 sztuk, więc zależnie od ceny za jedną krewetkę będziesz mieć (jeśli wierzyć internetom) 180 do nawet 500 lub więcej złociszy do zapłacenia za stadko zarodowe jeśli kupisz w sklepie a nie znajdziesz hodowcy, który odstąpi taniej. Do tego dochodzi koszt założenia super-duper akwarium dedykowanego krewetkom. Krewetka nie jest dobra dla początkujących, musiałbyś jej poświęcić więcej uwagi i dedykować specjalnie akwarium. Roślin nie lubią, glony i zielsko typu gałęzatka może być.

Zawsze możesz wpaść do jednej lub drugiej Ży-rafy i popytać tam o krewecie. Ja na Twoim miejscu zacząłbym od małego akwa z czerwonymi sakurami :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości