Wysokie PH na nowym podłożu Benibachi Black Soil

przemekgda86
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 grudnia 14, 14:28
Lokalizacja: Gdańsk

Wysokie PH na nowym podłożu Benibachi Black Soil

Postautor: przemekgda86 » 12 maja 15, 09:03

Witam ponownie, problemów ciąg dalszy... :niewiem:
Od tygodnia stoi świeżo zalana kostka 30L.
Podłoże to Benibachi Black Soil wersja z fulvic, warstwa 7cm (zgodnie z zaleceniami producenta.
Pod podłożem Bee Max,
Zalane wodą RO po mineralizacji Shrimp mineral do parametrów PH 6,4; GH6; KH0-1 300uS.
Na koniec bakterie azoo crystal bio pro dawki wedle zaleceń producenta.
W kostce skałka benibachi, liść ketapangu, szyszki olszy, kora cynamonu, duży korzeń mopani, filtr aquael turbo 500 wypełniony siporaxem....
Problem polega na tym, iż od samego zalania PH nie schodzi niżej niż 6,5 , a z tego co mi wiadomo na starcie podłoże powinno zbijać nawet poniżej 5..
Trafiło mi się wadliwe podłoże? Czy coś zatwardza mi wodę, byłem przekonany że winna jest ceramika którą miałem wcześniej, więc wymieniłem ją na wyżej wspomniany siporax który na 100% nie wpływa na parametry.... Możliwe że to korzeń zatwardza jakoś wodę? Dodam że był porządnie wyczyszczony i wygotowany zanim trafił do baniaka.A tak wygląda baniaczek
Obrazek

holinex
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 6 czerwca 07, 20:30

Re: Wysokie PH na nowym podłożu Benibachi Black Soil

Postautor: holinex » 12 maja 15, 18:59

Wydaje mi się że możesz mieć coś nie tak z testem niż z podłożem

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Wysokie PH na nowym podłożu Benibachi Black Soil

Postautor: Greek » 12 maja 15, 22:20

Powiem Ci, że nie dziwię się, że nie jesteś w stanie określić przyczyn takich a nie innych warunków w akwarium, skoro zrobiłeś sobie z niego co najmniej laboratorium MSC...
przemekgda86 pisze:Benibachi Black Soil wersja z fulvic,
przemekgda86 pisze:Pod podłożem Bee Max,
przemekgda86 pisze:Zalane wodą RO po mineralizacji Shrimp mineral
przemekgda86 pisze:Na koniec bakterie azoo crystal bio pro
przemekgda86 pisze:skałka benibachi,

Nie dało się naturalnie, bez tego dziadostwa? I nie szkoda Ci pieniędzy? ;]

To co ja bym obstawiał to ta skałka (BTW ciekaw jestem ile sobie krzyczą za takie bele co) - piszą, że "mineralizuje wodę" , "stabilizuje pH" - to wszystko wyjaśnia, musi podnosić KH, a zatem i pH. Jakbyś dał jakiegoś linka do tej konkretnej skały, byłoby spoko.
W każdym razie wywaliłeś kupę kasy w błoto.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

przemekgda86
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 grudnia 14, 14:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wysokie PH na nowym podłożu Benibachi Black Soil

Postautor: przemekgda86 » 13 maja 15, 08:58

Testy przeprowadziłem świeżo skalibrowanym PH metrem i zapobiegawczo testem kropelkowym, wyniki pokrywają się więc wykluczam błąd pomiarowy.
Greek pisze:Nie dało się naturalnie, bez tego dziadostwa? I nie szkoda Ci pieniędzy? ;]

Baniak postawiony pod Crystal Red wysokich gradacji, w przypadku tych krewetek, nie da się uniknąć sporych wydatków, a moja wersja i tak jest wersją niskobudżetową :ok:
Greek pisze:To co ja bym obstawiał to ta skałka (BTW ciekaw jestem ile sobie krzyczą za takie bele co) - piszą, że "mineralizuje wodę" , "stabilizuje pH" - to wszystko wyjaśnia, musi podnosić KH, a zatem i pH. Jakbyś dał jakiegoś linka do tej konkretnej skały, byłoby spoko.

Skałka to nic innego jak Mironekuton, stosowana przez wielu kreweciarzy na świecie, i uznawana jako jedno z najlepszych źródeł minerałów dla skorupiaków, nie wpływa znacząco na TWW, w przeciagu kilku tygodni jak nie miesięcy podnosi o 1 stopień niemiecki, nieco bardziej wpływa na TWO.
Greek pisze:ciekaw jestem ile sobie krzyczą za takie bele co

15zł za 50gram (do baniaka 30L)
Pozostała zastosowana chemia to bakterie i minerały.
Greek pisze:W każdym razie wywaliłeś kupę kasy w błoto.

Czy w błoto, raczej nie, wszystko okaże się po wpuszczeniu robaczków, tego jak będą się czuły, wyglądały i rozmnażały ;-)

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Wysokie PH na nowym podłożu Benibachi Black Soil

Postautor: Greek » 13 maja 15, 15:07

przemekgda86 pisze:Baniak postawiony pod Crystal Red wysokich gradacji, w przypadku tych krewetek, nie da się uniknąć sporych wydatków, a moja wersja i tak jest wersją niskobudżetową

Ja uważam, że wszystko da się osiągnąć, wystarczy tylko determinacja, zaangażowanie i zdrowy rozsądek. Nie potrzeba do tego sztucznych wspomagaczy. Nikt mi nie wmówi, że aby hodować taki a taki gatunek potrzebuję takiego a takiego markowego produktu. To niedorzeczne. Moim zdaniem to tylko i wyłącznie reklamowy bełkot, mający wyciągnąć jak najwięcej kasy. A ta sieczka, którą serwuje Benibachi tylko mnie w tym utwierdza. Ale oczywiście możesz myśleć o tym co chcesz, to w końcu Twój wybór i Twoje pieniądze ;)

przemekgda86 pisze:Skałka to nic innego jak Mironekuton, stosowana przez wielu kreweciarzy na świecie, i uznawana jako jedno z najlepszych źródeł minerałów dla skorupiaków, nie wpływa znacząco na TWW, w przeciagu kilku tygodni jak nie miesięcy podnosi o 1 stopień niemiecki, nieco bardziej wpływa na TWO.

Jak wpływa na Tww to można się dowiedzieć dopiero testując to w sterylnych warunkach. A zależeć to będzie także od aktualnych parametrów wody (u Ciebie miękko i kwaśno, zatem na pewno wpływa w większym stopniu).
A co do skuteczności tego "cudu" to jest z pewnością nikła w porównaniu z odpowiednią dietą :roll:
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości