Ryby z internetu :D

GrzybeKK
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 20 kwietnia 15, 18:08

Ryby z internetu :D

Postautor: GrzybeKK » 21 kwietnia 15, 18:16

Cześć ! przybyłem tutaj z pytaniem :D otóż chcę kupić mieczyki i jako że one są drogo w zoologicznym i mi się nie opłaca postanowiłem zakupić je przez internet i takie pytanie teraz czy one nie zdechną ze wzgledu na kondycje? ryby mają 2 msc. tak pisze sprzedawca z gory dziekuje za odp :)

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: Ryby z internetu :D

Postautor: Brajanero » 21 kwietnia 15, 18:24

Mieczyki Drogie ?
To co to za zoolog ?
Ryba to nie zabawka,na pewno ktoś w twoim pobliżu się znajdzie i odda za darmo to w końcu żyworódka .
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Ryby z internetu :D

Postautor: Dhuz » 21 kwietnia 15, 18:30

Ogłoś się w podforum kupię/sprzedam/oddam, że przyjmiesz lub kupisz mieczyki w swojej okolicy. Dość popularna ryba, w dodatku mnoży się łatwo, więc nie ma sensu zamawiać przez internet :) Swego czasu pamiętam, że pozybcie się młodych żyworódek było tak właściwie wyzwaniem.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Ryby z internetu :D

Postautor: deXter » 21 kwietnia 15, 18:32

GrzybeKK pisze:teraz czy one nie zdechną ze wzgledu na kondycje? ryby mają 2 msc. tak pisze sprzedawca z gory dziekuje za odp

Jak będą odpowiednio zapakowane to nie zdechną.
Pytanie czy sprzedawca ma o tym pojęcie.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Ryby z internetu :D

Postautor: Hunter » 21 kwietnia 15, 18:57

Zdaje się, że koszt przesyłki i zakup ryb przewyższy koszt dojechania do sklepu lokalnego i tam zrobieniu zakupów. Odradzam transport Pocztą czy paczkomatem InPost, jedynie kurier a najlepiej PKP/PKS.
No chyba, że kupujesz przez internet, ale z odbiorem osobistym, więc worek akwarystyczny napełniony powietrzem atmosferycznym spokojnie wystarczy na te kilka godzin transportu.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Ryby z internetu :D

Postautor: deXter » 21 kwietnia 15, 19:54

Hunter pisze: Pocztą czy paczkomatem InPost, jedynie kurier a najlepiej PKP/PKS.

Ja polecam za to pocztę jako jedyni mają grzane magazyny z tego co mi wiadomo.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Ryby z internetu :D

Postautor: Hunter » 21 kwietnia 15, 20:11

Dexu uwierz mi, że nie polecasz :D Miesięcznie wysyłam setki paczek, zarówno pocztą jak i InPostem. Poczta, faktycznie w większość przypadków dostarcza paczki prawidłowo i nie mam nic do zarzucenia, ale niestety zdarzają się jeszcze pojedyncze przypadki, że priorytet idzie kilka dni. Nawet w regulaminie swoich nowych usług "paczki 24" zastrzegają, że na drugi dzień dostarczają tylko do kilku największych miast w Polsce.
Rozumiem wysyłać "martwy towar", ale żywego nie radzę, bo kilka dni zwłoki skończy sie śmiercią.

Podobnie z InPostem. Fajna opcja te paczkomaty i faktycznie dostarczają nawet w mniej niż 24h nadając paczkę do godziny 12:00, ale podobnie jak z pocztą, tutaj zdarzają się jeszcze częściej przypadki, że paczka trafia nie do tego oddziału co trzeba i jesteśmy kolejny dzień w plecy. Absurdem jest nadawanie paczki w paczkomacie nadawczym, który jest jednocześnie paczkomatem odbiorczym - paczkę i tak muszą wyjąć, przyjąć w oddziale, wysłać do sortowni, z sortowni z powrotem do tego samego oddziału, z oddziału do paczkomatu :ok:

Kurier jak nie przyjedzie to nie przyjedzie i paczka zostanie w domu. Przyjedzie następnego dnia, ale jak już odbierze, to mamy pewność, że trafi na drugi dzień do odbiorcy, bo proces podróży jest maksymalnie okrojony i działa na zasadzie z oddziału do oddziału bez sortowni. Sortowanie odbywa się w oddziałach - a przynajmniej tak ma DPD i UPC w Bielsku-Białej. Jeden oddział na pół województwa.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Ryby z internetu :D

Postautor: deXter » 21 kwietnia 15, 20:31

Na pocztę nie narzekałem, ale ok Ty masz większe doświadczenie :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ryby z internetu :D

Postautor: Dawid » 21 kwietnia 15, 21:23

Ryby jak już trzeba to tylko pkp/pks. To są miejsca, gdzie paczkę(odpowiednio zabezpieczoną) ktoś położy w jedno miejsce i sobie spokojnie leży od miejsca A do B.

Poczta i kurier: tutaj paczki w trzech wymiarach obracają się jak chcą względem osi( głównie rzucanie :D )

Ostatnio na przerwie w robocie kurier odbierał paczkę z boxu napis uwaga szkło a paczka leciała do paki auta 1 m do innych paczek..zamiast szkła byłby wtedy worek z rybami w kartonie ;-) nie wiem jak się oznacza takie paczki uwaga ostrożnie! czy uwaga żywe zwierzęta?

ps. ja już miałem i Dex przygodę z rybami i DHL..
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Ryby z internetu :D

Postautor: deXter » 23 kwietnia 15, 10:49

żywych nie wolno sobie od tak wysyłać :P dlatego robi się to na nielegalu.
Fakt mieliśmy, ale była to wtedy moja wino-głupota.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości