Zmiana zbiornika na większy

crreeyz
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwietnia 15, 20:57

Zmiana zbiornika na większy

Postautor: crreeyz » 20 kwietnia 15, 18:49

Witam

Obecnie posiadam krewetkarium 40 litrowe z krewetkami red chery, jest tez tam jeden kirys i 5 neonek, danio z roślin jest bardzo dużo mchu jawajskiego, 2 bodaj anubisy i 2 zdaje się ammanie. Krewetek jest tam bardzo dużo na pewno ponad 100 btw, jak ograniczyć ich rozmnażanie?? Planuje przenieść to wszystko do większego zbiornika tj 80 litrów, tylko teraz jak to zrobić.

Zbiornik musi stać tam gdzie obecny, obejdzie się bez normalnego startu zbiornika?? tj planowałem odlać z obecnego połowę wody zsunąć go na jakiś stolik, wstawić nowy zbiornik na jego miejsce wlać wodę z starego zbiornika wraz z świeżą, i powoli przenosić to wszystko, a na końcu dopełnić zbiornik resztą wody z starego. Tylko czy to się uda?? teoretycznie będzie tak jakbym podmienił połowę wody w zbiorniku.
Nie jestem tez pewien jak wyłapać te wszystkie krewetki z początku siatka jakoś pójdzie ale pod koniec jak przykleja się do dna może być problem.

Drugie pytanie obecnie mam filtr FZN2 wypełniony ceramiką z gąbką na wlocie, wystarczy on do 80 litrowego akwarium??

obecnie wygląda to tak
ObrazekObrazek

A i jeszcze jest ta ryba z czerwona głową, bodaj zwinnik.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 15, 18:52 przez crreeyz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: Sance » 20 kwietnia 15, 18:51


crreeyz
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwietnia 15, 20:57

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: crreeyz » 20 kwietnia 15, 18:59

Czyli powinno się udać.

Druga kwestia, oświetlenie jakiej mocy ??
Poza rybami które tam są warto coś jeszcze dokupić?? coś do trzymania w ryzach mchu??

Z roślin marzył by mi się jakiś trawnik.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: Sance » 20 kwietnia 15, 19:09

Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Przy oświetleniu powyżej 0,4w/l będziesz musiał już nawozić i dostarczać co2 do zbiornika ale będziesz mógł poszaleć z bardziej wymagającymi roślinami. Przy mniejszej ilości światła mniej wymagające rośliny.
Co do obsady potrzebne będą parametry wody.
Co do krewetek. Większa ilość neonów powinna zapanować nad populacją jednak bez parametrów trudno powiedzieć czy nadają się do twojego akwarium.
Jeśli zdecydujesz się na piasek można będzie pomyśleć o jakichś pielęgnicach które otrzymają też neony w ławicy. Ale znów pojawia się pytanie o parametry wody

crreeyz
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwietnia 15, 20:57

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: crreeyz » 20 kwietnia 15, 19:39

W tej chwili Ph jest gdzieś miedzy 7.4 a 7.6 wierząc mpwik w kranie powinienem mieć 7.87 twardość ogólna w kranie 141 mg/dm3 czyli woda miękka nie mam czym zmierzyć tego w tej chwili w akwarium ale nie sadzę aby odbiegała od tego.

http://www.mpwik.krakow.pl/upload/Subpa ... 15+WHO.pdf
Ujęcie raba
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 15, 19:46 przez crreeyz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: Sance » 20 kwietnia 15, 19:45

Więc neony i pielęgnice odpadają chyba że armata torfowa lub filtr RO.
Z takimi parametrami to w żyworódki lub malawi powinieneś iść.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: Greek » 20 kwietnia 15, 19:47

crreeyz pisze:W tej chwili Ph jest gdzieś miedzy 7.4 a 7.6 wierząc mpwik w kranie powinienem mieć 7.87 twardość ogólna w kranie 141 mg/dm3 czyli woda miękka nie mam czym zmierzyć tego w tej chwili w akwarium ale nie sadzę aby odbiegała od tego.

Heh, znajomo mi to wygląda. ZUW Raba, prawda? ;) To lepiej zbadaj jakie są realne, bo u mnie to wygląda nieciekawie jeśli chodzi o korelację z tym co twierdzi MPWiK :neutral:
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

crreeyz
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwietnia 15, 20:57

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: crreeyz » 22 kwietnia 15, 13:39

Zbadałem dokładnie twardość wody i GH=8 KH 7, stopni niemieckich. czyli mpwik nie kłamie.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: Greek » 22 kwietnia 15, 14:04

Tzn. mnie chodziło nie o to czy ta woda ma podane przez nich parametry (bo w to im wierzę), ale o to skąd w danym miejscu pochodzi. Twierdzą , iż powinienem mieć Rabę, a tak naprawdę mieszają to sobie z Rudawą i wychodzi dziadostwo ;)
No to wychodzi, że tylko pH masz do zbicia, to dobrze, bo nie trzeba kombinować tylko wystarczy kwas.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

crreeyz
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwietnia 15, 20:57

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: crreeyz » 22 kwietnia 15, 14:38

Można do zbijania ph użyć chemii basenowej ?? Niby kwas to kwas ale może o czymś nie wiem.

Teraz zastanawiam się nad biotopem ameryki południowej, na dnie dał bym piasek albo drobny żwir, neonki już są, jeden kirys jest bodaj pstry ale jak wyjdzie z ukrycia to się mu przyjże, i dokupię mu kolegów.

Teraz co z krewetkami, odławiać na karmę dla znajomego z dużymi rybkami? Czy dokupić coś co gustuje w ich zjadaniu. Bo się dużo za szybko mnożą.
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 15, 15:37 przez crreeyz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: Greek » 22 kwietnia 15, 15:24

Yyy, no nie wiem czy to rozsądny pomysł. Sprawdzony, pozbawiony skutków ubocznych kwas solny - to najprostsze rozwiązanie. Nie ma co ryzykować,testując co może być w takich środkach.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

crreeyz
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwietnia 15, 20:57

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: crreeyz » 22 kwietnia 15, 15:59

Z tego co pamiętam to w tego typu środkach jest 100% jakiegoś związku, aktualnie ph minus nie mam ale w tym do podnoszenia ph jest 100 % węglanu disodu. A w tych do obniżania ph jest albo wodorosiarczan sodu, albo dwusiarczan sodu.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana zbiornika na większy

Postautor: Greek » 22 kwietnia 15, 19:30

Pytanie czy potrzebny Ci zastrzyk sodu do akwarium? ;) Poza tym powoduje to problem z każdorazowym przygotowywaniem roztworu i sprawdzaniem jego parametrów za każdym razem (bo nie wiadomo czy odmierzyłeś idealnie, itd.). W przypadku kwasu solnego empirycznie sprawdzasz sobie ile i jak i masz spokój.
Abstrahując od tego, że osobiście bałbym się sypać (pośrednio) jakąś chemię do basenów do akwarium.
Ale kto wie, może to się sprawdzi. Jeśli wypróbujesz i przetestujesz, to zdaj relację ;)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości