Ślimak zjadający zielenice punktowe z liści

Arkadiusz_16
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 2 maja 14, 10:49

Ślimak zjadający zielenice punktowe z liści

Postautor: Arkadiusz_16 » 5 kwietnia 15, 13:10

Czy istnieje ślimak, który skutecznie zjada zielenice punktowe z liści? Mam trochę takich "towarzyszy" na starych liściach anubiasów. Na nowych już nie powstają, ale z tych starych nie chcą się wynieść. Zastanawiam się, czy jest ślimak, który mógłby je oczyścić.

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: Ślimak zjadający zielenice punktowe z liści

Postautor: Brajanero » 5 kwietnia 15, 13:57

Skoro juz nie powstają ,to możesz je usunąć sam mechanicznie ,lub wyciąć zaglonione liscie .
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Arkadiusz_16
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 2 maja 14, 10:49

Re: Ślimak zjadający zielenice punktowe z liści

Postautor: Arkadiusz_16 » 5 kwietnia 15, 20:13

Gdyby to były żabienice pewnie bym tak zrobił. Liście anubiasów szkoda mi ciąć, bo jak wiadomo roślina rośnie dość wolno. A że przed restartem miałem bardzo duże problemy z glonami to i tak już jest mocno przetrzebiona..

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Ślimak zjadający zielenice punktowe z liści

Postautor: Setrion » 5 kwietnia 15, 22:13

Military Helmet mógłby może zaradzić. U mnie się sprawdza. Dość jestem z niego zadowolony. Choć nie do końca jestem przekonany czy na roślinki będzie wychodził. U mnie go jeszcze na nie widziałem. Chyba, ze w nocy po nich łazi jak ja spie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości