Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Malina . ;]
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 lutego 15, 14:38

Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: Malina . ;] » 2 lutego 15, 15:09

Witam . Ostatnio znajomy zaproponował mi gupiki . Chętnie się zgodziłam , ponieważ od dziecka uwielbiam zwierzęta , a rybki już wcześniej posiadane były przez moją mamę . W dodatku do rybek dostałam też krewetki Red Cherry . Wyczytałam , że krewetki są bardzo wymagające , stąd moje pytania :
1. Czy akwarium dostosowane bardziej pod krewetki , nie będzie złym dla gupików . ?
2.Czy kora cynamonu , nie będzie źle wpływała na rybki . ?
3. Czy do wody dodawać jakąś"chemię" , aby stanowiła lepsze środowisko , dla obu gatunków . ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi .

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: deXter » 2 lutego 15, 16:03

Może najpierw zacznijmy od akwarium bo o tym nic nie wiemy.
Wisienki nie są wcale wymagające, starczy im najzwyklejsze akwarium.
Kora cynamonu rybom nie zaszkodzi, ale krewetkom też jest niezbędna.
Chemii mówimy nie ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
vader300
Ryba
Ryba
Posty: 464
Rejestracja: 19 grudnia 14, 16:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: vader300 » 2 lutego 15, 18:42

Napisałbym Ci co to jest chemia i po co jest potrzebna w akwarium(mówie o sklepowej)ale zaraz mnie tu będą poprawiać i edytować przekleństwa(Dexter :ok: )więc zrobie to delikatnie.Syf i jeszcze raz syf który nabija kiesy głąbów prowadzących zoologi.Prześledz forum a zobaczysz że tutaj mało kto stosuje chemikalia i jakie są efekty.Pozdro ;-) Piekne akwarium to wynik wiedzy a nie zasobności portfela czy żle ulokowanej waluty-wiesz o co chodzi.
Roślinne 450L na modułach LED. http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=40264

PawSki88
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 22 marca 15, 10:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: PawSki88 » 5 kwietnia 15, 20:30

Podlacze się do tematu, do moich 15 Neon Innesa, 4 Kirysków i jednego glupika dopuscilem 20 RC, krewetki ok 1cm, i mam pytanie bo RC bardzo się pochowały i mam nadzieję że niesą zjedzone, dobrze w krzakach popatrze to coś tam się myrda ale nie ma ich tak jak po wpuszczeniu, boją się czy część już zjedzona?

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: Sance » 6 kwietnia 15, 07:48

Łańcuch pokarmowy :mrgreen: krewetki są na niższym poziomie niż ryby i zawsze będą uciekać od czasu do czasu będziesz je widział. Jednak zawsze będą robić swoje czyli czyścić akwarium.

PawSki88
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 22 marca 15, 10:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: PawSki88 » 6 kwietnia 15, 08:31

No to spoko ale muszę dopuścić jeszcze bo spodobały mi sie :) może kiedyś krewetkarium zaloze :p

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: Dhuz » 6 kwietnia 15, 08:44

To, że gupik (dlaczego tylko jeden? to ryba towarzyska) pożre młode krewetki to nie tajemnica, ale sądzę, że podrośniętym nie powinno się nic stać w takim ustawieniu. Ryby będą kontrolować ilość krewetek, bo te drugie mnożą się jak najęte gdy im warunki zapewnić. :)

PawSki88
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 22 marca 15, 10:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: PawSki88 » 6 kwietnia 15, 10:07

Było ich więcej ale poumieraly, jak robiłem restart to były w małym akwarium ( było więcej rybek np molinezje które oddalem) i chyba było im za ciasno wszystkim bo glupiki miały poobgryzane ogony co sie pewnie przyczyniło do zgonu.. Jeszcze dwie ssamice i samca dopuszczeni aby było mu razniej ale póki co kreweteczki ;)

PawSki88
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 22 marca 15, 10:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: PawSki88 » 6 kwietnia 15, 10:09

A krewetki takie min 1 cm to powinien już chyba zostawić?

konarko
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 lutego 15, 23:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: konarko » 19 kwietnia 15, 17:58

taak

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: Setrion » 19 kwietnia 15, 21:22

Tu się mogę śmiało wypowiedzieć z mojego doświadczenia. Do niedawna miałem krewetki w akwarium z obsada gupików. Niestety u mnie rybki wszystkie krewetki przetrawiły. Wyglądało to tak. Może się nie rzucały jak na pokarm, ale czasem jak któraś kreweta wyszła to zainteresowana rybka ja bęc podgryź jak dobrze trafiła to krewetka trup, a jak trup no to obiadek gotowy. I tak niestety się krewetek pozbyłem. ale to u mnie tak wyglądało ni mowie ze gdzie indziej tak będzie.

przemekgda86
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 3 grudnia 14, 14:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: przemekgda86 » 24 kwietnia 15, 12:33

IMO trzymanie RC z jakimikolwiek rybami, nawet gupikami jest niezbyt dobrym pomysłem, choćby dla tego, że w obecności większych od siebie ryb, krewetki chowają się i są mało aktywne o czym już wspomniano.Aktywne są dopiero nocą kiedy to wychodzą na żer, i tyle je widać :niewiem:
A druga kwestia to stres, w moim krewetkarium nr.1 trzymam tylko i wyłącznie krewetki RC, wybarwiają się pięknie, aktywne całą dobę, mnożą się na potęgę ( na szczęście mam zaprzyjaźniony sklep gdzie oddaje nadwyżki w zamian dostając karmy itp), w akwarium nr.2 również trzymam krewetki, ale już w obecności podrostków gupików i molinezji, jeśli narybek jest mały, większych problemów nie ma, ale jeśli jest już powyżej 1cm, RC zaczynają się chować, bardzo często pojawia się jaśniejszy pasek wzdłuż ciała i ogólnie robią się brzydsze.O ile w krewetkarium pierwszym niewyjaśnionych zgonów RC nie ma w ogóle, to w drugim są już niestety dość często. W obu baniakach identyczne parametry, oświetlenie, nawożenie.Wniosek? Krewetki w krewetkarium, a rybki w akwarium, i lepiej ich razem nie łączyć :ok:

Awatar użytkownika
remigiuszl
Ryba
Ryba
Posty: 404
Rejestracja: 22 listopada 14, 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: remigiuszl » 28 kwietnia 15, 11:06

przemekgda86 pisze:IMO trzymanie RC z jakimikolwiek rybami, nawet gupikami jest niezbyt dobrym pomysłem

Nie wiem co jest u Ciebie powodem takiego stwierdzenia, ale połączenie RC i gupików to dobre połączenie.
Sam trzymam takie gupikarium 54L i krewecie mnożą się na potęgę (z 7 zrobiło się około 150), pięknie się wybarwiają i absolutnie nic sobie nie robią z gupików.
Jak wrzucam pokarm to razem z gupolami śmigają po podłożu i wyrywają sobie większe płatki z pysków gupików. normalnie zestresowane że szok :)
I żadna krewecia jakoś mi się nie kitra po mchach, tylko robią co chcą w każdym zakamarku.

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: Setrion » 28 kwietnia 15, 20:36

No chyba trzeba użyć tu pewnego stwierdzenia co kraj to obyczaj :grin: u mnie zezarly u Ciebie nie. Kupię jeszcze raz z 10 szt a potem będę tu pisał :zly1:

Awatar użytkownika
remigiuszl
Ryba
Ryba
Posty: 404
Rejestracja: 22 listopada 14, 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Krewetki i gupiki w jednym akwarium . ?

Postautor: remigiuszl » 29 kwietnia 15, 09:39

Setrion pisze:Kupię jeszcze raz z 10 szt a potem będę tu pisał

Zapraszam do Bydgoszczy bo mam mega nadmiar RC ;)
W dobre ręce oddam za odesłanie zdjęcia szczęśliwych kreweciątek ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości