Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Bos1san
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 27 grudnia 14, 22:48
Lokalizacja: Ślesin

Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Bos1san » 28 grudnia 14, 01:05

Witam, od pewnego czasu chodziło mi po głowie akwarium z bojownikiem . Jednak po przeczytaniu paru informacji doszedłem do wniosku , że 25l jest za małe dla bojownika(nie będę biedaka męczył). Wtedy wpadło mi w oko krewetkarium ;-). Poczytałem przez parę dni różne fora , jednak mam obawy , że nie wystartuje. Zacząłem kompletować już osprzęt:
-Filtr AquaClear 20
-podłoże Filtus Floran + żwirek 1-2mm
-grzałka 30W
-Sera BlackWater Aquatan
-Tetra PlantaMin 100ml
- Philips tornado 15W 6500k
-akwarium 25l 40x25x25
Planuje do wystroju użyć tonalitu, kokosów i jakiś korzeń. O roślinach nie mam zielonego pojęcia , ale znalazłem , że mech jawajski, gałęzatka i jakieś rośliny niskopienne i drobnolistne będą się nadawać do tego litrażu(oczywiście będę szukać roślin niewymagających) .Wodę odstawie na 48h potem przeleje wężykiem do akwarium. Planuje zakupić 6-8krewetek red cherry oraz jakiegoś zatoczka(Red Cherry może wybaczy moje błędy) .
Chciałbym się dowiedzieć czy zapomniałem o czymś ważnym ? Powinienem zakupić jeszcze jakieś uzdatniacze/witaminy/nawozy ? Nie chce , aby mój pierwszy kontakt z akwarystyką okazał się klapą :s.

Pozdrawiam Artur.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Sance » 28 grudnia 14, 09:16

Jeśli nie masz jeszcze krewetek akwarium możesz zalać wodą z kranu roślinom to nie zaszkodzi.
Zaoczków nie kupuj. Namnożą ci się w akwarium i będziesz szukał sposobu jak się ich pozbyć. Chyba że ci to nie przeszkadza.
Dobrze zaopatrzyć sie w liście migdałowca(Almond leawes) pozytywnie wpływają na parametry dla krewetek a i one uwielbiają się nimi objadać.
Sera BlackWater Aquatan to możesz odpuścić krewetki nie muszą mieć tak ciemnych wód. Wystarczy że zapewnisz im kilka zacienionych miejsc pod roślinami.
Zamiast kokosu zastosuj korę cynamonu lub gliniane rurki-jaskinie. Tak będą czuły się bezpiecznie i z chęcią będą się rozmnażały.
Z roślin proponuję ci dodać anubias nana lub anubias bonsai i np czerwoną reineckii mini.

A tu kilka zdjęć moich kreweci red cherry i sakura orange.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bos1san
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 27 grudnia 14, 22:48
Lokalizacja: Ślesin

Re: Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Bos1san » 28 grudnia 14, 09:49

Dziękuję za pomoc 😊, zakupie to co mówiłeś. A co do tej sery blackwater mówisz, że pieniądze niepotrzebnie wydane? Dobrze, że zamówiłem małą buteleczkę tylko 😊.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Sance » 28 grudnia 14, 09:54

Bos1san pisze:A co do tej sery blackwater mówisz, że pieniądze niepotrzebnie wydane


Możesz użyć jednak moim zdaniem jest to niepotrzebne.
Lepszy efekt osiąga się naturalnie. Zdjęcie nie jest moje ale ten efekt uzyskasz z Indyjskimi liściami migdałowca.

Obrazek

Bos1san
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 27 grudnia 14, 22:48
Lokalizacja: Ślesin

Re: Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Bos1san » 28 grudnia 14, 09:57

Okej, jestem wdzięczny za pomoc 😀

Bos1san
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 27 grudnia 14, 22:48
Lokalizacja: Ślesin

Re: Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Bos1san » 28 grudnia 14, 17:15

Przeglądając rośliny do akwarium wpadł mi w oko taki oto zestaw http://www.aquarid.pl/zestawy-roslin/92 ... oslin.html . Chciałbym się dowiedzieć czy takie zestawy są opłacalne , a może lepiej szukać roślin w akwarystycznych ?

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Sance » 28 grudnia 14, 18:32

Wydaje mi się że większość tych roślin jest do dużego akwa. W 25L postawiłbym na to co napisałem wcześniej i jakieś mchy.

Bos1san
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 27 grudnia 14, 22:48
Lokalizacja: Ślesin

Re: Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Bos1san » 28 grudnia 14, 18:39

Okej , nie będę kombinować . Jeszcze raz dzięki :p

Bos1san
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 27 grudnia 14, 22:48
Lokalizacja: Ślesin

Re: Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Bos1san » 28 grudnia 14, 22:31

Mam jeszcze jedno pytanie . Czy do mojego małego 25l akwa można dodać CO2 z domowego dozownika?Czy nie jest to konieczne ? np. http://www.jak-to-zrobic....1/d/157/id/565.
Do 25l zastosowałbym 2x 0.5l butelki , zacier z mniejszej ilości cukru. Jutro zamierzam kupić testy ph i rozejrzę się za dyfuzorem. Jednak chciałbym najpierw poznać opinie doświadczonych użytkowników.
Planuje mieć sporą obsadę roślinek . Jednak czy nadmiar CO2 nie zaszkodzi krewetkom ? , czytając różne fora natrafiam na wiele opinii i nie chciałbym zagazować kreweci. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Hunter » 28 grudnia 14, 22:43

Link nie działa, ale zapewne mówisz o bimbrowni?

Jak najbardziej można zastosować bimbrownie nawet w 25l akwarium. 0,5l butelki będą OK. Rób z 1/3 przepisu i powinno być OK.
1L wody
400g cukru
10g droższy
O krewetki nie martw się. Nic im nie będzie jeśli tylko filtr będzie zdrowo ruszał taflą wody.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Bos1san
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 27 grudnia 14, 22:48
Lokalizacja: Ślesin

Re: Pierwszy start krewetkarium 25l w życiu.

Postautor: Bos1san » 28 grudnia 14, 22:48

Tak, mówię o bimbrowni :) . Wybacz za niedziałający link. W tym tygodniu wszystko będę składał :) . Dziękuje za pomoc .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości