Nitkowate białe robaczki w krewetkarium

Pawlo94
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 2 grudnia 14, 17:01

Nitkowate białe robaczki w krewetkarium

Postautor: Pawlo94 » 2 grudnia 14, 17:13

Witam. Od jakiegoś miesiąca jestem właścicielem krewetkarium (50l) które zamieszkują krewetki red cherry po sakurach. Jakieś 2 tygodnie temu zobaczyłem,że w akwarium pływają noszone prądem filtra małe (około 0,5cm i mniejsze) białe,nitkowate robaczki. Szukałem informacji na ten temat i najbardziej prawdopodobne zdaje mi się być to,iż przyniosłem je w roślinach które sadziłem przy wyposażaniu krewetkarium a zakupione były na giełdzie zoologicznej. Moje pytanie brzmi-jak się tego pozbyć? Podobno w zbiorniku z rybami nie jest to problem,bo ryby szybko je wytępią. Znalazłem też radę założenia krewetkarium od nowa,jednak nie chciał bym tego robić z racji na wrażliwość krewetek. Kilka rybek myślę że załatwiło by problem,ale mam już młode 2 tygodniowe krewetki które zapewne też zostały by pożarte,no chyba że ktoś zna jakiś gatunek który łagodnie obejdzie się z krewetkami tępiąc robactwo?

ToryBcia
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 30 marca 14, 10:57

Re: Nitkowate białe robaczki w krewetkarium

Postautor: ToryBcia » 2 grudnia 14, 19:36

Zobacz dokładnie co to jest.
Jeśli pełza po szybie i jest grubsze to wypławek- ja radzę tępić w krewetkariach preparatem np no -planaria

jeśli tylko w toni wodnej się wije lub w podłożu siedzi takie cienkie jak igła lub włos to jest to nicień i on jest nie groźny dla krewetek :)

Pawlo94
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 2 grudnia 14, 17:01

Re: Nitkowate białe robaczki w krewetkarium

Postautor: Pawlo94 » 2 grudnia 14, 20:53

Chyba jednak ta druga opcja,cieniutkie wijące się w toni wody,czasami wijące się po korzeniu. Preparatów żadnych nie chcę stosować, z doświadczenia i porad wiem że źle się to kończy. Zastanawia mnie czy kosiarki nie wytępiłyby tego dziadostwa nie naruszając krewetek? Nie estetycznie wygląda ja się taki robal wije raz na jakiś czas przez 'centrum' akwarium...
:P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości