Inwazja rozdętek w akwarium

LukaszW
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 5 września 14, 20:56
Lokalizacja: Jaworzno

Inwazja rozdętek w akwarium

Postautor: LukaszW » 23 września 14, 17:27

Cześć. Razem z roślinami zakupionymi w sklepie przywlokłem do swojego skromnego 54l. akwarium rozdętki. Mam ich mnóstwo. Łażą wszędzie gdzie się da. Usuwanie ich ręcznie jest mało efektowne. Gwałtownie się rozmnażają.

Proszę, doradźcie co mogłoby mi pomóc się ich pozbyć. Nie chcę lać żadnej chemii do akwarium! Słyszałem o helenkach, jednak opinie są podzielone. Jedni twierdzą że jedzą rozdętki a drudzy że niechętnie i są dobre tylko na zatoczki.

cypeks
Ryba
Ryba
Posty: 408
Rejestracja: 5 grudnia 13, 09:08

Re: Inwazja rozdętek w akwarium

Postautor: cypeks » 25 września 14, 07:02

Helenki jak są głodne to zjedzą każdego ślimaka - nawet dużą ampularię. Do Twojego zbiornika 4 szt. helenek spokojnie sobie poradzą z inwazją, tylko że będziesz musiał się uzbroić w cierpliwość. Pierwsze efekty zauważysz po ok 4 tyg., po 6 miesiącach powinna być już znikoma ilość rozdętek. Jeżeli nie chcesz tyle czekać, to wrzuć po prostu więcej helenek. Jeżeli nie będziesz miał samych samic lub samców, to może nawet rozmnożą Ci się, ale bez obaw inwazja Ci nie grozi, będzie to ilość 10-30 młodych ślimaków. U mnie młode helenki pojawiają się średnio raz na 3 miesiące w ilości ok 20-30szt.
Tam, gdzie wszyscy myślą tak samo, tam nikt nie myśli zbyt wiele.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości