Aksolotl z innymi zwierzątkami

Jamil619
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 5 lipca 14, 14:30
Lokalizacja: Tarczyn

Aksolotl z innymi zwierzątkami

Postautor: Jamil619 » 5 lipca 14, 14:47

Witam :)

Od niedawna serfuje w internecie i już wybrałem dla siebie rybki i skorupiaki które chce mieć w swoim akwarium .Aż pewnego razu w sklepie akwarystycznym zobaczyłem Aksolotla który strasznie mi się spodobał ,powiedziano mi w sklepie że nie moge go trzymać z innymi rybkami ale w internecie przeczytałem wiele innych opinii. Ale to co mnie najbardziej interesuje to czy będę mógł go trzymać z :Rakiem Florydzkim (Procambarus alleni) i jakiemiś krewetkami czy ślimakami.Jeżeli można, to proszę o odpowiedź osoby które posiadają aksolotle i je z czymś w akwarium trzymają To z czym chce trzymać swojego aksolotla już napisałem wcześniej i to mnie najbardziej interesuje ale informacje ogólne z czym moge je trzymać też by mi się przydały na przyszłość :)

z góry dzięki za odpowiedź

Baster
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 5 lipca 14, 21:59

Re: Aksolotl z innymi zwierzątkami

Postautor: Baster » 6 lipca 14, 10:19

Aksolotl jest na liście Międzynarodowej Konwencji o Handlu Gatunkami Zagrożonymi Wyginięciem ( CITES ) w załączniku drugim. A więc o ile się nie mylę to nabycie takiego zwierzęcia podlega rejestracji w przeciągu 14 dni o chwili jego nabycia.

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Aksolotl z innymi zwierzątkami

Postautor: Fatty » 6 lipca 14, 12:30

Aksolotl jest o tyle kłopotliwy w zbiornikach towarzyskich, że przeważnie potrzebuje zupełnie odmiennej temperatury wody niż inne zwierzęta(stwór zimnolubny). Z rakiem bym go nie zestawiała, w obawie, że aksa uszkodzi.

Gdzieś na forum terrarystycznym, ktoś miał spory zbiornik dla aksolotli, trzymał z nimi popularne gatunki rybek żyworodnych-z tym, że dopuszczał opcję iż Aksolotl czasami zakąsi rybkę ;)
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Naturefreak
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 23 lutego 15, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aksolotl z innymi zwierzątkami

Postautor: Naturefreak » 24 lutego 15, 11:13

Problem wałkowany od dawien dawna. Generalną zasadą jest że aksolotla trzymamy co najwyżej z innymi aksolotlami. Dlaczego?

- Inne parametry wody. Aksolotle preferują temperaturę około 18 stopni, dodatkowo o pewnym stopniu zasolenia.

- Aksolotle mają pierzaste skrzela zewnętrzne, które wyglądają jak ochotka - będą nieustannie podskubywane przez ryby czy raki. co mniejsze i mniej zwinne ryby mogą też paść ofiarą płaza.

- Ślimaki będą zjadane, a że aksolotl nie strawi skorupy, zostanie ona w przewodzie pokarmowym i doprowadzi do długiej i bolesnej śmierci zwierzęcia. Płaz potrafi połknąć przedmioty wielkości własnej głowy, dlatego trzyma się go tylko na piasku lub na gołym szkle.

To telegraficzny skrót. Jednak musisz wybrać - albo aksolotl albo rybki.

dżepetto17
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 24 lutego 15, 11:38
Lokalizacja: okolice Gorzowa

Re: Aksolotl z innymi zwierzątkami

Postautor: dżepetto17 » 24 lutego 15, 12:05

Tak z ciekawości, gdzie można coś takiego zdobyć :?:

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Aksolotl z innymi zwierzątkami

Postautor: Fatty » 24 lutego 15, 12:10

U hodowcy/ w sklepie zoologicznym.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
bob_tw
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 10 listopada 14, 06:41
Lokalizacja: opolskie

Re: Aksolotl z innymi zwierzątkami

Postautor: bob_tw » 25 lutego 15, 12:41

raki, krewetki i wszystkie rybki denne odpadają....
temperatura poniżej 20 stopni 24 to górna granica i to na krótko...
w normalnej temp akwarium długo nie pożyje więc musisz chłodzić wodę a chłodziarka akwarystyczna tania nie jest... rybki mogą obgryzać mu skrzela ale pewnie jak podrośnie to wyłapie wszystkie gupiki, molinezje, mieczyki itp zdziwisz się jak duże rybki może złapać ...
na dno piasek i dużo miejsca do chodzenia, rośliny o grubych, mocnych liściach np. żabienica amazońska oświetlenie słabe, dobrze jak mają kryjówki gdzie mogą się schować w dzień przed światłem w 112L 2 sztuki nie więcej...
albo aksolotl albo rybki trudno to połączyć inne wymagania to jedno a dwa aksolotl to drapieżnik...
co do tego że w sklepie powiedzieli że można... tam wszystko można byle wpadnie parę pln do kasy naprawdę mało jest sprzedawców którzy doradzą zgodnie z wymaganiami i wiedzą akwarysty... zastanów się dwa razy zanim je kupisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości