Krewetkarium od A do Z

JacekS
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 15 grudnia 13, 08:23

Krewetkarium od A do Z

Postautor: JacekS » 20 czerwca 14, 21:55

Witam,
planuje założyć krewetkarium. Myślę o kostce 30x30. Szkło tradycyjne, filtr raczej wewnętrzny. Myślałem o EHEIM AquaCorner 60, czy może coś tańszego polecacie? Oświetlenie...i tu mam trochę dylemat co wybrać AQUAEL DecoLight 11W, Aquael DECOLIGHT Duo 2x11W czy AQUAEL Lampa DecoLight LED 5W. Jak sprawdzają się takie LEDy? Roślinki planuje: standardowo różne mchy, Hydrocotyle Japan, Pogostemon Helferii i może jakaś Rotala na tyl. Grzałka jakaś standardowa. Podłoże tu też się zastanawiam czy wybrać jakieś aktywne (ew. jakie?) czy drobny piasek kwarcowy. Na początek planuje przenieść do tej kostki Sakury Red z ogólnego ale docelowo planuje same CR. Filtr RO mam na stanie.

skarszewiak
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 10 lipca 10, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krewetkarium od A do Z

Postautor: skarszewiak » 20 czerwca 14, 22:15

Co do filtra to proponował filtr kaskadowy nie zajmuję w tak małym akwarium miejsca. Oświetlenie to miałem wszystkie trzy lampy aquael i jak bedziesz chciał mieć wymagające rośliny to weź to duo.
Te spedalenie mężczyzn coraz dalej siega :( Na początku były długie włosy, potem faceci zaczęli nosić takie same trampki jak dziewczyny a teraz kolczyki na języku...
Ciekawy jestem co będzie dalej.

JacekS
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 15 grudnia 13, 08:23

Re: Krewetkarium od A do Z

Postautor: JacekS » 21 czerwca 14, 03:57

A jakie podłoże? Jaką kaskadę ew?

skarszewiak
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 10 lipca 10, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krewetkarium od A do Z

Postautor: skarszewiak » 21 czerwca 14, 11:14

Filtr kaskadowy mam aquael i teraz decyzja do Cie czy FAN 1 lub 2. A co do podłoża to jest duzo firm i wszystko zależy od gustow. Ja poszlem. W amazonie ponieważ często nie ma mnie w domu i chciałem uniknąć skoków parametrów wody.
Te spedalenie mężczyzn coraz dalej siega :( Na początku były długie włosy, potem faceci zaczęli nosić takie same trampki jak dziewczyny a teraz kolczyki na języku...
Ciekawy jestem co będzie dalej.

KrzysiekSrz
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 15 czerwca 14, 11:32

Re: Krewetkarium od A do Z

Postautor: KrzysiekSrz » 6 lipca 14, 17:19

Jakie krewetki zamierzasz hodować ? jak red cherry to najlepiej bazaltowe szkoda kasy na podłoża aktywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości