Krab tęczowy- Gustlik

Humelix
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 14 września 13, 12:01
Lokalizacja: ruda Sląska

Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: Humelix » 18 września 13, 07:22

Witam jestem tu nowy i to mój pierwszy post ;]

nazywam się Krzysiej i dziś (14 Września 2013r) sprawiłem sobie o to Gustlika bo przypomina mi mały czołg :D
Aktualnie siedzi teraz w swoim bunkrze i zamarł przypuszczam ze szykuje się do wylinki bo ma matowy pancerz.

nareszcie mogę dodać zdjęcia ;]
Tu podczas transportu z zoologicznego:
Obrazek
Obrazek


I tu taj prośba czy taka matowa skorupa to przed wylinką jest ? i cze te 6 kropeczek białych na panerzu to normalne bo sa tak jakby w jakimś układzie ustawione a nie przypadkowo, ale i tak juz podalem wapno ;] Wielkość pancerza to 3cm.

Drugi dzien narescie wyszedł z domku i zwiedza teren ;]
Obrazek
Obrazek


Dodam też zdjęcia akwarium;
Obrazek

Obrazek



A tu foty z dziś:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wiec tak dziś wymieniłem wode tylko trzeba czekac az sie przefiltruje i że mowiliście że mała kryjówka to zbudowałem mu nowa kanciape ;] Bylo trzeba go jednak wyjać ale tylko na chwilę nie besztac mnie za to bo nei chcialem żeby przy przenoszeniu kamieni go przytrzaslo w dodatku ma wiecej wody teraz naszykowane jedzenie i spokój na 3 dni przynajmnije.
Obrazek

Obrazek

Wczoraj Gustlik beda już prawie z mna miesiac zaczoł czesto wychodzić i dzwignoł na mnie szczepce :D

Obrazek

Dziś rano ojciec o 6 mnie budzi że krab umarł bo cały biały, matka że robi sie przezroczysty i mutuje xD A ja im na to ze mlody miał wylinke i siedzi za skorupą w jaskini i ino oczy pokazuje :D jest to pierwsza wylinka u mnie a dokladnie 11. pazdziernika.2013 roku wygląda na wpełni udaną mlody ma szczypce narazie naliczyłem 7 nóg tylko ładne sa intensywnie pomarańczowe pancerz granatowy jak wyjdzie zarzucę fotkę ;] A to stary domek mam nadzieje ze przynajmniej szczyoce mi z niego zostawi na pamiatkę ^^ aha urósł w korpusie o 5mm.

Obrazek


Jak ktoś jeszcze nie widział to foty samej skorupki i jej środka. Spokojnie skorupke mu zabrałem tylko na 5minut w celu zrobienia zdjec i oddałem w to samo miejsce.

Obrazek
Obrazek



Zdjecia nowego mnie po wylince :D

Obrazek

Obrazek

Po jego oku oznajmiam iż nie podoba mu się takie robienie zdjeć xD

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 października 13, 12:28 przez Humelix, łącznie zmieniany 1 raz.

kiler1984ww
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 547
Rejestracja: 19 stycznia 08, 18:01
Lokalizacja: Ostr wlkp

Re: Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: kiler1984ww » 13 października 13, 16:21

fajnie zę opisujesz nam swojego kraba ale nie widać zdjęć

mam nadzieję że temat nadal aktualny
380L>>
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=340909#340909


260L >>Kiryski
100L >>Raki krewetki ślimaki
60L >>Raki

Daria123
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 14 października 13, 09:28

Re: Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: Daria123 » 14 października 13, 09:45

Witam :)

Mam 3 kraby tęczowe. Mojego pierwszego kraba mam od niecałego roku (jego tułów ma ok. 5cm) i niedawno dostałam dwa kolejne mają ok. 3cm. Martwi mnie kolor dużego kraba ponieważ nie jest tak wyrazisty jak był na początku. Raz zrzucił pancerz. Odpadły mu 3 nogi z czego 1 już odrosła a druga jest w trakcie odrastania. Czy to normalne? Jak rozróżnić ich płeć? Czy to normalne że kraby a szczególnie tan starszy siedzą praktycznie w jednym miejscu?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc:)

Humelix
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 14 września 13, 12:01
Lokalizacja: ruda Sląska

Re: Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: Humelix » 14 października 13, 12:36

Przepraszam że cały miesiac jest zawarty w pierwszym pioście xD Ale czyściłem imageschack i zdjęcia mi usuneło i musiałem na nowo wgrywac a ze głównie temat jest na krabownia.pl to tu go skopiowałem aby od nowa z zdjęciami sienie bawić.

killer- temat aktualny ;]
Daria- Daria krab z dorastaniem jest coraz bardziej,zazwyczaj granatowy i juz nie przypomina teczy bedzie coraz ciemniejszy dlatego to normalne. odpadające nogi podczas wylinki świadcza o tym ze coś poszło nie tak i mógł sie zaklinowac i w celu uwolnienia się odcioł sobie nogi, nie bój sieodrosną mu wszystki przy najblizszych dwóch wylinka sprawdz czy masz wystarczająco duza kryjówke w wodzie.

płąc rozrózniach po odwłoku

http://cardisoma.cba.pl/ prepraszam jak nie mozna tu linków wklejac !

Tak moze siępoprostu wygrzewa, a że nie ma nóg za duzo to i trudniej mu sie przemieszczać ;] Ale raczej tym bym się nie martwił.

ps. wiesz że trzymanie 3 tęczaków w jednym akwarium konczy sietym ze tylko jeden przezyje zjadając pobratyńców ? No chyba ze masz akwarium 400l+ bo srednio dla teczaka przewiduje się 120l dla młodego minimum 60l. Pozdro

Humelix
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 14 września 13, 12:01
Lokalizacja: ruda Sląska

Re: Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: Humelix » 18 października 13, 23:20

Tu po wylince juz się coraz mniej boi i zajado się swoim przysmakiem (marchewka)

Obrazek
Obrazek

Coś taki mnie ciekawski ,to zbliz siedo szyby !! :d
Obrazek

YOŁŁŁŁ
Obrazek

Daria123
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 14 października 13, 09:28

Re: Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: Daria123 » 19 października 13, 19:53

Dzięki Humelix.
A jak bym chciała żeby sie rozmnażały to wielkość akwarium będzie przeszkadzała? Bo mam jeszcze dwa akwaria i jak sie uda i będą małe to później moge je przełożyć do innego żeby im duży nic nie zrobil.

Humelix
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 14 września 13, 12:01
Lokalizacja: ruda Sląska

Re: Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: Humelix » 20 października 13, 09:08

Tęczaków podbono nie da się rozmnożyć w warunkach dmowych bo nei odwzorujesz wszystkich czynnikow z naturalnego srodowicka, do tego okres godowy zalezy od faz ksiezyce i od pradow morskich, przypłym odplyw itp. Nawet gdyby Ci sie jakos udalo co jest 99.99% niemożliwe, rozmnozyla to młoda odrazu po wykluciu wędrują do wody i z odpływej znikaja w glębinach aby siechować a kraby dorosłe też sieszybko rozchodzą aby sie nie pozabijac. osobiście nie radze, sam chcialem ale szkoda zachodu i zwierzat aby ryzykowac, dlatego mam jednego tęczowego a planuje jeszcze do osobnego zbiornika vampiry devile i pomarańczki takie małe stadne i do tego krewetki ;D.

vivaldi
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 18 listopada 13, 12:07

Krab tęczowy - savoir vivre

Postautor: vivaldi » 18 listopada 13, 12:24

Witam,
Jestem nowy i chciałbym wszystkich powitać serdecznie.
Mam kraba tęczowego już ponad rok. Jest po drugiej wylince, urósł przy tym chyba jeszcze raz tyle...Wcześniej czasami był karmiony z ręki..teraz mam lekką obawę...:(
W każdym razie jak się przepoczwarza to zawsze znajdzie taką porę kiedy nie ma nikogo w domu...więc nie miałem okazji zobaczyć tego na własne oczy....
Zamieszczam link kiedy jest kilka dni po wylince, zjadł już "siebie" i jest ciągle głodny...
http://www.youtube.com/watch?v=hcBpe-57mvE
Udało mi się przechwycić jego kolejnego szczypca...więc zrobię zdjęcia dla porównania jak rósł..i wstawię później...
Dziękuję i Pozdrawiam wszystkich miłośników krabów i nie tylko....:)

Humelix
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 14 września 13, 12:01
Lokalizacja: ruda Sląska

Re: Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: Humelix » 13 sierpnia 14, 22:08

dawno mnie nie było i dawno zdjec nei było a to przez prace i zepsuty telefon na dniach z dziewczyną ogarne to beda nowe zdjecia bo próbowałem nakrecić wylinke jużtrzecia a do tygodnia bedzie już czwarta sieszykowała na podsycenie atmosfery kupiłem sobie akwarium 200l także zamówiona juzjest tez samiczka duza i zobaczymy czy da rade ich razem trzymać w razie czego mam jeszcze stare akwarium ;] zobaczymy co bedzie siedziało ;] w miare czasu bede opisywac na biezaco pozdrawiam ;]

Oto zdjęcia budowy nowego zbiornika 200l i całosc plus pamiatkowa tablica wylinek ;]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To tyle na razie, tak wiem woda jest mętna bo nie było jeszcze fitla. ale teraz jest juz lepiej a i tak bedzie restart bo musze akwa dać na szafke ;] Za niedługo reszta obsady i roślinki

Humelix
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 14 września 13, 12:01
Lokalizacja: ruda Sląska

Re: Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: Humelix » 14 września 14, 19:16

Temat zakonczony dziś pochowałem Gustliczka.

northerka
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 27 sierpnia 14, 16:56

Re: Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: northerka » 14 września 14, 19:45

zdechł tak nagle? Ale głupio :(

Humelix
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 14 września 13, 12:01
Lokalizacja: ruda Sląska

Re: Krab tęczowy- Gustlik

Postautor: Humelix » 15 września 14, 13:56

zabiła go kreda szkolna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości