Ile krewetek na 30L??

Awatar użytkownika
fabi31xtt
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 10 stycznia 12, 16:37
Lokalizacja: Poznań

Ile krewetek na 30L??

Postautor: fabi31xtt » 27 maja 12, 19:35

Witam i o rade pytam! :D

Otóż mam 30L krewetkarium i mam malutki problem, albowiem miałem sobie na początku dwie krewetki i dwa kiryski no i miałem dokupić sobie trochę tak do 9-11 mniej więcej, bo nic nie wskazywało by któraś z moich była samicą nie miała w ogóle tego brzuszka jak zwykle. Poza tym jedna była Amano a druga RC. no i pewnego dnia u RC zauważyłem brzuszek po czym wypuściła mi JEDNA krewetka 38 krewetek. no i teraz po trzech tygodniach znów mam zapuszczone krewetki lecz tym razem 6 lub 7 nawet wiec jak każda puści mi taka gromadkę tych stworzonek to bede mogl sie pozegnac z akwa i cala reszta. wiec moje pytanko bo juz musze sie przygotowac, ile max krewetek moge trzymac na 30l akwa?? ogolnie moge dodac ze srodowisko dla krewetek mam idealne wiec nie pytajcie :) [ oczywiscie nie liczac tej ilosci :( ]
Pomocy!? xD

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Ile krewetek na 30L??

Postautor: Hunter » 27 maja 12, 20:38

Powiem o RC, bo mam z nimi styczność. Kupiłem od hodowcy, który trzymał dużo krewetek w małym akwarium, były małe (mimo swojego wieku) i słabo wybarwione. U mnie w 45l akwarium 20szt, mają więcej miejsca, fajnie się wybarwiły, podrosły, mimo zdecydowanie uboższej diety. Wniosek nasuwa się sam. Ciasnota nie jest wskazana, mimo tego, że akwarium potrafi poradzić sobie z dużą ilością tych zwierzątek.

Myślę, że max 20szt to dość.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fabi31xtt
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 10 stycznia 12, 16:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile krewetek na 30L??

Postautor: fabi31xtt » 27 maja 12, 20:48

Znaczy mogę powiedzieć że moje są też dobrze ubarwione i w dodatku są mega duże... kolega ma 260 l akwa i ze 30 krewetek i zadna z nich nie jest az taka duza jak moja a co jest najlepsze mialem te dwie na poczatku właśnie od niego... wiec ocb? XD moge dodac ze kirys jak na siebie jest tez mega gruby-wielki.

Ktos jeszcze moze sie wypowie? bede mial wtedy lepszą bazę?
Pomocy!? xD

Awatar użytkownika
marian9669
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 706
Rejestracja: 12 listopada 08, 13:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Ile krewetek na 30L??

Postautor: marian9669 » 28 maja 12, 21:52

Może podaj wymiary akwarium, bo co innego, jeśli akwa ma 40x25x30cm, a co innego jak akwarium ma 50x30x20cm. Najczęściej patrzy się na powierzchnię dna. Byłem kiedyś u hodowcy, który miał baniaki ok. 30l i mówił, że w takim akwarium dobrze będzie się czuło z 30-40 krewetek.
"Cogito ergo sum" :D

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Ile krewetek na 30L??

Postautor: Hunter » 29 maja 12, 08:21

marian9669 pisze:w takim akwarium dobrze będzie się czuło z 30-40 krewetek.

Zależy jakie. Od przestrzeni ważniejsze są parametry wody. Krewetki nie mają dużych wymogów co do powierzchni dna, ale jak już wspominałem, dobrze jest to kontrolować, bo ciasnota nigdy nie jest wskazana.

Napisałem 20szt, mając na uwadze, że to RC i za chwile znowu będzie ich pełno. ;)
fabi31xtt pisze:Znaczy mogę powiedzieć że moje są też dobrze ubarwione i w dodatku są mega duże

Ty piszesz o tych dwóch wpuszczonych na samym początku. Było ich mało, więc urosły. Młode - 3 tyg. zapewne są mniejsze, czas pokaże do jakich rozmiarów dorosną :P Warto też mieć na uwadze tempo wzrostu. Więcej miejsca w akwarium to częstsze wylinki - szybszy wzrost. Na wzrost i ubarwienie wpływ mają też inne czynniki, takie jak parametry wody, dieta i uwarunkowania genetyczne.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości