Jajeczka ciężarnych krewetek

Kuro
Ryba
Ryba
Posty: 360
Rejestracja: 22 sierpnia 09, 10:27

Jajeczka ciężarnych krewetek

Postautor: Kuro » 24 września 09, 17:34

Witam!
W moim baniaczku mają szczęście urzędować krewetki RC, sztuk 12, ale w przyszłości będzie ich już więcej bo jedna z nich nosi już jajeczka.

Z racji tego, że wyraźnie ich liczba zmniejszyła się odkąd pierwszy raz je dojrzałem, chciałbym się zapytać o warunki, jakie wymagają jajeczka do rozwoju.
Po prostu z tego jak obserwuje krewetkę, to nie ma miejsca nic, oprócz noszenia jajeczek, i ewentualnego wietrzenia ich. Nie jestem znawcą tych stworzonek, ale nie wydaje mi się, żeby miało miejsce jakiekolwiek ogrzewanie ich. Zatem, czy jest możliwe, żeby z jajeczek wykluły się młode, jeśli owe jajeczka były by poza odwłokiem matki?
Czy w okresie noszenia jajeczek krewetka zmienia swój charakter? Czy może jest to wyłącznie indywidualna sprawa każdej krewetki? Bo moja zrobiła się wyraźnie bardziej strachliwa, odkąd nosi jajeczka ;)
Kolejne moje pytanie dotyczy szybkości rozwoju młodych. Chodzi mi o to, jak długo świeżo wyklutym krewetkom może zająć wzrost do długości ok 5mm ? Te 'skoki wzrostu' które krewetki przebywają podczas wylinek jest wielkości dziesiętnych milimetra, czy może rosną nawet o 1mm/wylinka?

Inne krewetki jak rozumiem, mają tendencje do zjadania jajeczek, które wypadły spod odwłoka matki?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości