Czy może być taka podstawa pod 450L ?

Awatar użytkownika
andro4
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 15 grudnia 07, 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Czy może być taka podstawa pod 450L ?

Postautor: andro4 » 15 grudnia 07, 17:31

Witam. Mam drobny problem z postawieniem akwarium 450L (150x50x60h) gdyż chcę do tego celu wykorzystać dwie komody (identyczne) z szufladami o szerokości 90cm, wysokości 40cm i głębokości 51cm. Blat komody ma grubość 38mm. Komoda z tyłu nie jest zrobiona z płyty tylko z cienkiego HDF (jak to zwykle w szafkach bywa). Boki są zrobione z płyty wiórowej laminowanej o grubości 18mm. Jak myślicie, czy da się to akwarium postawić bezpiecznie na dwóch takich komodach stojących obok siebie? Jeśli nie, to co trzeba by było zmodyfikować? Czy uważacie że pod takie akwarium jednak konieczny jest stalowy stelaż z profili ? W sumie to najbardziej odpowiadałoby mi to co mam (komody), nawet jeśli wiązałoby się z przeróbkami.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Czy może być taka podstawa pod 450L ?

Postautor: Rama » 17 grudnia 07, 07:59

1. Dobrze by było obie komody skręcić razem - to ale nie jest problem.
2. Kolejna sprawa to dobrze by było nakryć je blatem - takim kuchennym. Będzie pod akwarium równa powierzchnia.
3. Dobrze z tyłu przykręcić dwie poprzeczne płyty o wymiarach 15x na długość dwóch komód. Wtedy będziesz miał pewność że się to nie złoży.

PS. Możesz jeszcze te komody przykręcić do ściany do tych wyżej wymienionych poprzeczek - dla pewności.

Awatar użytkownika
andro4
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 15 grudnia 07, 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy może być taka podstawa pod 450L ?

Postautor: andro4 » 17 grudnia 07, 19:51

Dzięki. Podejrzewam że mówiąc o poprzeczkach miałeś na myśli to, żeby zrobić plecy komód z płyty grubości min. 18mm. Co do przykręcenia do ściany, to niestety odpada (chata nie jest moja i gdzieś za rok albo dwa czeka mnie przeprowadzka). Myślę że dobry pomysł jest z tym blatem kuchennym. To jakby nie było dodatkowe 38mm :).

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Czy może być taka podstawa pod 450L ?

Postautor: Rama » 18 grudnia 07, 21:59

andro4 pisze:Dzięki. Podejrzewam że mówiąc o poprzeczkach miałeś na myśli to, żeby zrobić plecy komód z płyty grubości min. 18mm.


Tak. Wystracza takie dwa pasy po 10-15 cm wysokosci.

Awatar użytkownika
andro4
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 15 grudnia 07, 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy może być taka podstawa pod 450L ?

Postautor: andro4 » 19 grudnia 07, 22:25

Dzięki za odpowiedzi. Podjąłem już decyzję i będę robił jednak stelaż z ośmioma nogami z profilu. Pilnie potrzebuję tylko porady, czy wystarczy profil 3x3cm, czy trzeba profil 3x5cm (tylko takie profile mam do wyboru). Proszę o pilną poradę, bo jutro mam kupować profile.

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości