Filtr kubełkowy

Awatar użytkownika
rynio
Ryba
Ryba
Posty: 309
Rejestracja: 11 maja 07, 15:27
Lokalizacja: Nowy Dwor mazowiecki

Filtr kubełkowy

Postautor: rynio » 13 czerwca 07, 21:25

Zamierzam zbudować filtr kubełkowy.
Czy ktoś z was już tego próbował. :?: :?: :?:
Ja myśle żeby zrobić z butelki.
Dwa wkłady filtracyjne (gąbka i ceramiczny)
Czekam na pomysly i sugestie jak to zrobić.

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Filtr kubełkowy

Postautor: piteri » 14 czerwca 07, 13:07

Nie no butelka to porażka. Najlepsze są rury pcv sanitarne (jak od wc), do nich dostaniesz każdy rozmiar zaślepek, złączek itd.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
rynio
Ryba
Ryba
Posty: 309
Rejestracja: 11 maja 07, 15:27
Lokalizacja: Nowy Dwor mazowiecki

Re: Filtr kubełkowy

Postautor: rynio » 14 czerwca 07, 13:12

Może z butelki to byla głupota !
Sprubuje z pcv. :D
A może ktoś ma jakieś pomysły :roll:

Bazyliusz
Ryba
Ryba
Posty: 128
Rejestracja: 4 października 06, 10:29
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Filtr kubełkowy

Postautor: Bazyliusz » 31 stycznia 09, 01:42

Witam kolegów,
niedługo zalewam kolejny zbiornik - to bedzie taka forma przejściowa do 500tki. Chcęzbudować kubełek o pojemności koło 30 - 40 litrów. Musze to jeszcze b.dokładnie przemyśleć. Największym problemem jest w tym momencie dla mnie cena wkładów filtracyjnych. Zobaczymy. Na razie faza badania tematu. Szukanie odpowiedniej pompy. Zastanawiam się jak powinna się dostawać woda do takiego filtra: od góry i spływać po wkładach filtracyjnych czy od dołu a na górze wyciąga wodę pompa? To ważne dla rodzaju pompy jaka będzie zastosowana. Sorki, że podpinam się pod temat ale wydaje mi się, że pozostaje ten post w formie wolnej dyskusji chyba. Co myślicie o kubełku tej wielkości? Myślałem zrobić go z beczki do kiszenia ogórków z wieczkiem zapinanym na metalową opaskę - nie odkręcanym - byłby problem z wyciąganiem filtrów chyba - pompa mogłaby wadzić o wkłady przy odkręcaniu. Choć z drugiej strony myślałem o zastosowaniu pompy na zewnątrz. Koszt beczki to jakieś 20PLN (choć mam dostęp do wiaderek z wieczkiem koło 45litrów - ale musze sprawdzić z czego są i czy materiały w nich transportowane były toksyczne). Pompa wody - można kupić takie za około 100PLN ale mają olbrzymią wydajność i martwię się jak zniosą skręcanie na zaworze. Zawory i węże to pewnie koszt koło 50PLN. Mamy zatem już do tej pory koło 200PLN I tutaj pojawia się problem z kasiorą- wkłady typu biobale lub zeolit. Biobale to kosmos. Ceramika też nie jest tania. Nie zależy mi w sumie na niwelacji NO3 ponieważ będzie zamontowany denitryfikator.

Pozdrawiam - Bazyliusz

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości