Mini inspekt z pękniętego akwarium

el_muerte
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 542
Rejestracja: 26 grudnia 13, 18:24
Lokalizacja: Toruń

Mini inspekt z pękniętego akwarium

Postautor: el_muerte » 7 czerwca 15, 18:03

Ponieważ dysponowałem pękniętym akwarium, z którym nie bardzo było co zrobić, postanowiłem urządzić w nim sobie mini - inspekt z hodowlą kilku roślin przydatnych w kuchni. Obecnie znajduje się w nim bazylia i resztka tymianku oraz kiełkujący dopiero szczypiorek, który gdy podrośnie, wyląduje w ogrodzie. Do podlewania używam wody z podmian i ściągniętego z dna oraz wypłukanego z filtra detrytusu. Przy następnym restarcie hodowli podwoję ilość ziemi, ponieważ wydaje mi się, że jest jej przymało, poza tym rośliny jak podrosną i tak wystają poza krawędź akwarium,

Lista zakupów ;)

- akwarium

- narożniki

- szyba do przykrycia z uchwytem meblowym do jej podnoszenia (np jak do szuflady). Wiercenie otworów do przykręcenia zleciłem szklarzowi przy okazji zakupu szyby, całość kosztowała 5 zł.

- żwir

- kawałek karimaty izolującej dno od zimnego podłoża

- ziemia do kwiatów

- nasiona (wedle uznania)



Obrazek
www.dlabartka.pl - prośba o przekazanie 1% podatku

Akwarium 54 l a w nim:
10 x Paracheirodon innesi, 3 x Corydoras pygmaeus, 3 x Macrotocinclus affinis,
2x Apistogramma borellii, 1 x Pomacea diffusa

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Mini inspekt z pękniętego akwarium

Postautor: Greek » 7 czerwca 15, 18:16

Dobrze, że legalne zioła :mrgreen:
Jako, że lubię sobie pokucharzyć to pomysł bardzo mi się podoba. No i woda z podmian na pewno daje ziółkom kopa ;) Fajny pomysł. Myślę, że mogłeś to dać do prezentacji zbiorników.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości