Rozbudowa pokrywy profilowanej 40x100

Arkadiusz_16
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 2 maja 14, 10:49

Rozbudowa pokrywy profilowanej 40x100

Postautor: Arkadiusz_16 » 3 kwietnia 15, 08:53

Obrazek

Dołożyłem świetlówkę liniową T5 24W, aby doświetlić przód akwarium oraz moduły ledowe, aby doświetlić tył i brzegi.

Obrazek

Moduły zawierają po 3 diody 5730. Każdy moduł pobiera 1,2W. Łącznie użyłem 24 moduły. Ilość uzyskanego w ten sposób światła porównuję do świetlówki liniowej 40W, więc oszczędność niewielka. Z modułów zerwałem taśmę dwustronną i przymocowałem je na sylikon, co zapewnia dużą stabilność. Kabelki przytwierdzone są na Super Glue. Te długie widoczne moduły to niebieskie diody na oświetlenie nocne.

Obrazek

Wszystkie luty zabezpieczyłem osłonkami termokurczliwymi.

Obrazek

Stateczniki magnetyczne zastąpiłem elektronicznymi. Jeden 2x 30W a drugi 1 x 24 W.

Obrazek

Akwarium prezentuje się bardzo dobrze, z oświetlenia LED jestem bardzo zadowolony, bardzo przyjemna barwa światła. Zastosowanie ściemniacza umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie mocy oświetlenia. Oczywiście wszystko wyprowadzone jest osobno aby każdy moduł można było podłączyć do osobnego wyłącznika czasowego, co zapełnia pełną kontrolę i dobrą symulację dnia w akwarium.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rozbudowa pokrywy profilowanej 40x100

Postautor: Hunter » 3 kwietnia 15, 13:53

No to wstaw zdjęcia akwarium przed i po rewolucji, a także opisz jak zachowuje się baniak po zmianach i jaki kosztorys. Podobnych zdjęć jak Twoje jest pełno w sieci, ale tu przecież nie o zdjęcia chodzi.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Arkadiusz_16
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 2 maja 14, 10:49

Re: Rozbudowa pokrywy profilowanej 40x100

Postautor: Arkadiusz_16 » 12 kwietnia 15, 19:12

Parametry wszystkich zdjęć:
f3,5, 1/60s, ISO400

2x30W
Obrazek

2x30W + 24W
Obrazek

2x30W + 24W + LED
Obrazek

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Rozbudowa pokrywy profilowanej 40x100

Postautor: Doody » 15 kwietnia 15, 06:10

Wygląda to bardzo obiecująco ;-)
440l - Roślinne

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości