Nożyczki do przycinania trawników za 2 PLN

LuraosPL
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 18 stycznia 13, 21:27

Nożyczki do przycinania trawników za 2 PLN

Postautor: LuraosPL » 5 marca 15, 00:46

Oto krótki poradnik jak przerobić nożyczki tak aby nadawały się do przycinania trawników.

Filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=BobYFT6f-a0

Obrazek

Potrzebujemy nożyczek z możliwie najmniej utwardzonym poprzez hartowanie ostrzem. Takimi są nożyczki "dla dzieci" firmy Fun&Joy które kupiłem po 1.99 zł

Obrazek

Nożyczki przy pomocy szczypiec typu mors łapiemy za część tnącą i tuż za bolcem lekko, powoli zagnamy np. kombinerkami.
Mi udało się za 3 razem, gdyż dwa egzemplarze zwyczajnie przegiąłem i w końcu pękły. Te które mam teraz wygiąłem do kąta około 45 stopni i zostawiłem. Poprzednie dwa do takiego zgięcia wytrzymywały, lecz ja próbowałem dalej i tego już nie wytrzymały - pękały przy około 60 stopniach.
Także polecam kąt 45 stopni

Obrazek

Nadają się one idealnie do przycinania trawnika co z resztą widać na załączonym filmie w drugiej jego części.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Nożyczki do przycinania trawników za 2 PLN

Postautor: deXter » 5 marca 15, 02:13

Fajnie, a jak z wytrzymałością tego ostrza i ewentualnym tępieniem się?
Wiesz głupio by było co chwilę wyginać nożyczki :P
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

LuraosPL
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 18 stycznia 13, 21:27

Re: Nożyczki do przycinania trawników za 2 PLN

Postautor: LuraosPL » 5 marca 15, 02:43

deXter pisze:Fajnie, a jak z wytrzymałością tego ostrza i ewentualnym tępieniem się?
Wiesz głupio by było co chwilę wyginać nożyczki :P
Ostrze praktycznie się nie tępi. Rośliny są dość miękkie, a ostrze konstruowane było z myślą o znacznie twardszym papierze.

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości