Potrzebuje Pomocy

NickFake
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 21 grudnia 13, 15:58
Lokalizacja: Kraków

Potrzebuje Pomocy

Postautor: NickFake » 21 grudnia 13, 16:18

Nigdy nie miałem do czynienia z akwarium.
Zaczełem czytać i chyba dobrze, zrobiłem bo porywam się jak na pierwszy raz na dość duży baniak. Od 2 dni czytam i czytam i potrzebuje jak najwięcej wskazówek porad za które będę wdzięczny.

Chciałem zrobić między kuchnią a salonem barek a w niego wstawić akwarium taki pomysł mi się zrodził:)

Akwarium miało by wymiary (10mm albo 12mm) szkło + wzmocnienia AquaWhite przednia i tylnia)
190cm * szerokości
50cm * wysokości
48cm * długości
czyli o ile się nie mylę jakieś 470L

Do tego sumpa (80L)
100cm* szerokości
40cm* wysokości
20cm* długości

(1 komora 20cm szeroka spływ wody dolny strzelina 2cm) (2cm margines w razie zatkania komory żeby woda mogła swobodnie przepłynąć)
(2 komora 15cm szeroka spływ wody górny strzelina 4cm)
(3 komora 15cm szeroka spływ wody dolny strzelina 2cm) (2cm margines)
(4 komora 15cm szeroka spływa wody górny stzelina 4cm)
(5 komora na pompe 35cm szeroka)

w pierwszych 4 komorach miałbym filtry z tego co się orientuje w koszyku gdzie łątwo bym mógł wyciągnąc i wyczyścić.


jaki zrobić komin? 3 dziury? na spływ drugi na rewizje z tego co czytałem że w razie zatkania spływu będzie szło do rewizji jak dobrze pojełem pojęcie. i 3 dziura na powrót wody. jakie dziury mam zrobić. I proszę o ogólne porady nie porywam się z motyką na słońce? jako zielony w tej dziedzinie.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Potrzebuje Pomocy

Postautor: kuba4410 » 4 stycznia 14, 00:27

Chyba trochę jakby zły dział :)

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości