filtr biologiczny - kolumna filtracyjna z rury pcv

Awatar użytkownika
Gienek
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 12 sierpnia 04, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

filtr biologiczny - kolumna filtracyjna z rury pcv

Postautor: Gienek » 23 lipca 05, 15:33

ostatnio zmajstrowałem ze znajomym coś w rodzaju kolumny filtracyjnej z rury kanalizacyjnej (wavin) o przekroju 11 cm. Całość ma wymiary 150 cm x 11 cm co w sumie daje objętość w granicach 14 L. Do budowy filtra użyłem wsponmianej rury dwóch trójników, dekli do zaślepienia rur (x4). Wszystko sklejone na silikonie, woda wpływa i wypływa z filtra rurkami (nimbco) - na wylotach założyłem zawory - tak na wszelki wypadek , a przy tym bardzo przydatna rzecz przy czyszczeniu filtra. Filtr napedza narazie pampka atmana, naktórym założona jest gąbka jako prefiltr - w najbliższym czasie w planie zakup hailea HX 6530. Woda wpływa do filtra od dołu przepływając przez wkład filtracyjny (keramzyt, żwir, wata). Całość obsługuje akwarium 320 L.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lipca 05, 15:47 przez Gienek, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: filtr biologiczny - kolumna filtracyjna z rury pcv

Postautor: Suonko » 23 lipca 05, 15:38

Poprosimy jeszcze jakieś zdjęcia albo coś :)

Przy okazji to jedyny filtr, czy masz jeszcze jakiś dodatkowy ??
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Gienek
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 12 sierpnia 04, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: filtr biologiczny - kolumna filtracyjna z rury pcv

Postautor: Gienek » 23 lipca 05, 16:45

do akwa 320L to jedyny filtr, myśle że przy nowej pompie (hailea) w zupełności wystarczy. Tym bardziej że obsada akwa to 50 neonów i ok 20 krewet. Zastanawiam się ewentualnie nad założeniem filtra narurowego (zdjęcie poniżej - np. takiego) jako dodatkowego prefiltra z samą watą przed kolumną filtrującą. Ponadto przy filtrze biologicznym wydaje mi się że przepływ wody nie musi być aż taki duży.
Obrazek

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: filtr biologiczny - kolumna filtracyjna z rury pcv

Postautor: dadi321 » 9 sierpnia 05, 20:36

pomysł fajny ale trzeba by popracować nad estetyką , taka rura przy akwarium to wątpliwa ozdoba
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: filtr biologiczny - kolumna filtracyjna z rury pcv

Postautor: aajaa » 14 sierpnia 05, 19:45

Mnie się podoba . tylko w akwa coś pustawo :wink:

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości