Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Awatar użytkownika
Marcisho
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 5 stycznia 11, 17:53
Lokalizacja: Stuttgart-Wrocław

Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: Marcisho » 18 lutego 12, 09:19

Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł zakupienia szklanych rurek do filtra kubełkowego. Szybko trafiłem na roslinyakwariowe.pl i w tym momencie mój entuzjazm trochę przygasł… Najtańszy komplet ADA to wydatek 300zł! Polski wyrób produkowany przez roslinyakwariowe.pl to wydatek odrobinę mniejszy, ale dalej zaporowy. Za dwie rurki trzeba zapłacić minimum 99zł. To trochę za dużo jak za kawałek wygiętego szkła. Szukając jakiejś alternatywy trafiłem na inne forum akwarystyczne gdzie jeden z forumowiczów podał kontakt do jednego Pana, który zajmuje się robieniem takich rurek. Pokazał pełno zdjęć, napisał, że jest bardzo zadowolony i że poleca. Postanowiłem, więc napisać maila do tego szklarza i zapytać czy ja też mógłbym zamówić takie rurki. Odpowiedź dostałem już na następny dzień. Po kilku mailach Pan Jarosław zabrał się do pracy i zrobił mi dokładnie takie rurki, jakie chciałem (wysłałem prowizoryczny projekt narysowany w Paint). Ani ADA ani ra.pl nie robią rurek na wymiar prawda? Ale teraz czas na konkrety. Za jeden komplet rurek (wlotowa i wylotowa) zapłaciłem UWAGA: 20zł! Od razu kupiłem 3 komplety w razie wypadku jak by mi się kiedyś z tłukły. Rurki mają średnicę zewnętrzną 12mm i pasują do większości węży mniejszych filtrów kubełkowych. Większe filtry maja większą średnicę węży. Jednak może Pan Jarosław posiada grubsze rurki pasujące do takich węży? Nie wiem tego, więc najlepiej zainteresowane osoby muszą się same skontaktować i zapytać.
No to chyba tyle z mojej strony. Naprawdę gorąco polecam, ponieważ Pan Jarosław jest bardzo rzetelną i uczciwą osobą a rurki, które dla mnie zrobił nie różnią się niczym od ADA a kosztują kilkanaście razy mniej.
Tutaj podaje adres e-mail: artglass@wp.pl
Możliwe, że nie zawsze cena będzie taka sama (20zł za komplet). Ja zamówiłem krótkie rurki (20cm) do kostki 30x30x30cm. Ale jak ktoś chce rurki o długości np. 40-50cm możliwe, że cena może być odrobinę wyższa z racji użycia większej ilości szkła przy wyrabianiu dłuższych rurek. Ale to tylko moje przemyślenie. Możliwe, że cena będzie taka sama.

Poniżej zamieszczam zdjęcie mojego projektu oraz zdjęcie gotowych rurek, które dostałem od Pana Jarosława.


Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: osama » 18 lutego 12, 10:10

Marcisho, jest to reklama usług pewnego szklarza, jednak nie usunę jej, ponieważ wielu z nas może zaoszczędzić, jeśli będą chcieli wyposażyć swoje akwarium w szklane rurki. Jeśli ktoś ma jakieś "ale" to proszę o info. Jeśli usuniemy adres email, to nie będzie już post reklamą. Decyzja w zasadzie należy do Michała - Administratora.

Rurki do nano akwariów możemy sobie wykonać sami ze szklanych rurek "bulgotek" do wina.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: deXter » 18 lutego 12, 10:37

Co nie zmienia fakty, że osobiście cieszyłbym się gdyby Pan robił rurki z PMMA.
Dlaczego? Szkło lubi pękać.

Czy projekt jest konieczny? Bo jestem jak najbardziej za zakupem rurek u tego Pana nie chce mi ich giąć samemu :P
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: marrkus85 » 18 lutego 12, 12:32

Aż wierzyć się nie chce ze taki szklany komplet za 20zł można sobie sprawić. Ostatnio za dwie plastikowe rurki U od mini kani aquaela zapłaciłem 17zl+przesyłka.
Ciekawe czy Pan Jarek zrobiłby szklany indykator do CO2 i deszczownię.
Marcisho można posłużyć się Twoim projektem? Wszystko ładnie, pięknie, tylko długość bym sobie zmienił.

Awatar użytkownika
Marcisho
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 5 stycznia 11, 17:53
Lokalizacja: Stuttgart-Wrocław

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: Marcisho » 18 lutego 12, 13:01

marrkus85 oczywiście, że możesz użyć. Zauważ tylko, że odstępy miedzy moimi rurkami to aż 4cm. To dość sporo, więc pamiętaj żeby ewentualnie to też zmienić.

Osama zanim napisałem temat to zapytałem jednego z Moderatorów czy mogę taki temat napisać i gdzie, ponieważ nie chciałem złamać regulaminu, który wcześniej oczywiście przeczytałem. Dostałem pozwolenie więc napisałem :)

1. Na AquaForum usuwane lub blokowane są tematy i posty, ewidentnie naruszające netykietę, niniejszy Regulamin oraz ogólnie przyjęte zasady przyzwoitości, w szczególności wątki i posty:
h) reklamujące fora, strony internetowe, aukcje na allegro, itp.

Mam nadzieję że w tym wypadku zrobicie jednak wyjątek bo naprawdę warto.

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: marrkus85 » 18 lutego 12, 13:06

To dość sporo, więc pamiętaj żeby ewentualnie to też zmienić.

Raczej nie ma potrzeby, oryginalne falki do filtrów mają jeszcze większy łuk. Chyba że zauważyłeś jakieś niedogodności z tym związane.

Awatar użytkownika
Linda
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 752
Rejestracja: 19 maja 11, 18:18
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Hamburg

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: Linda » 18 lutego 12, 13:10

Wyjątek potwierdza regułę ;]

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: osama » 18 lutego 12, 13:10

Mają zwykle mniejszy łuk, ale są w dwóch miejscach gięte. Większy promień, mniejszy opór.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Marcisho
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 5 stycznia 11, 17:53
Lokalizacja: Stuttgart-Wrocław

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: Marcisho » 18 lutego 12, 13:52

Ja potrzebowałem mniej więcej taką szerokość bo za akwarium musi mi się wszystko zmieścić (dwa węże od filtra połączone z rurkami, kable od oświetlenia, rurka od CO2) więc akwarium będzie od ściany jakieś 5cm. Zresztą zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie :) Najlepiej dokładnie sobie wymierzyć żeby potem nie trzeba było kombinować z wyginaniem węża od filtra. Mogłyby powstać jakieś napięcia, przez co mogłaby pęc np. rurka. Takie moje gdybanko :)

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: polak.krk » 18 lutego 12, 14:04

Ja sie zgodzilem na umieszczenie tego na forum ale w Hyde Park a nie w dziale sprzęt. Takze, zamiast usuwac to moze by to tam przeniesc?
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

sekibun
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 879
Rejestracja: 25 stycznia 09, 12:54

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: sekibun » 18 lutego 12, 14:06

A jak z grubością szkła? Bo to też ważna informacja.
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: osama » 18 lutego 12, 14:07

polak.krk, to dotyczy sprzętu, w HP szybko się zagubi....
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: polak.krk » 18 lutego 12, 14:44

osama pisze:polak.krk, to dotyczy sprzętu, w HP szybko się zagubi....


No wlasnie wiem, ze chodzi o sprzet ale jest to reklama jakby na to nie patrzec. ;)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: deXter » 18 lutego 12, 14:58

Ale już tak nie przesadzajmy.
To co najlepiej zamawiać ADA?

To tak samo jak ja polecam TheWalda do klejenia akwariów to też jest przecież reklama prawda ;>
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Szklane rurki do filtra. Gorąco polecam. Super cena

Postautor: polak.krk » 18 lutego 12, 15:06

Dex ale nie podajesz emaila i nie opisujesz co on takiego robi.
Przeciez on mnie pytal na PW o to i sie zgodzilem, wiec ja jestem za tym wyjatkiem. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości