Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: ciosek » 27 lipca 05, 12:45

Hmm... ten opis zmienia postać rzeczy i mój osobisty punkt widzenia. Jako ze "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia" przesadziles mnie w inne miejsce :). Jestem pod wrażeniem, życze powodzenia i czekam na foty tego cudeńka :).

P.S planujesz podmieniac wode raz na na jakis czas? nie myslales o systemie stałej podmiany?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: aajaa » 28 lipca 05, 21:42

Łał!........ Wklej fotki, jesteśmy baaardzo ciekawi postępu prac i efektu końcowego. Większość z nas może tylko pomarzyć o takim baniaku.

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: akwakamas » 28 lipca 05, 21:53

hm...tak szczerze to ja bym się nie podioł budowy tego akwa, gdyż bym się bał że może one pęknąć, a wtedy to hoho...mama by mnie z domu wygoniła i bym musiał iść pod most :wink: hehe :)

Gratuluje odwagi :ok:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

timus
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 4 czerwca 05, 16:02

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: timus » 4 sierpnia 05, 18:02

Ja natomiast z całego serca popieram Twoja determinacje i z podziwem będe się przygladał.Jak wszyscy czekam na foty. Mówisz ze masz zamiar urządzić małą Tanganike!! To będzie ekstra duża Tanga!! Mając taki zbiornik otwieraja się przed Toba olbrzymie możliwości. Możesz trzymać ryby o których inni mogą pomażyć ze względu na wielkości swoich baniaków.Popieram Twój pomysł odnośnie ryb ławicowych ale możesz dołożyć też te które toleruja małe stada. A masz gdzie! Będą sie fajnie uzupełniać. Chętnie bym poszalał przy takim baniaczku.
Pozdrawiam Marcin :ok:

Maciek-L
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 30 sierpnia 05, 10:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: Maciek-L » 30 sierpnia 05, 11:12

Planet1. Pomysł świetny i do zrobienia, ale bardzo trudny. Czy konsultowałeś się z inżynierem budownictwa. Taki zbiornik będzie bardzo cężki. Czy podłoga to wytrzyma. Nie wiem czy masz piwnicę pod miejscem gdzie będzie stało akwarium, czy też podłogę na gruncie, ale w każdym przypadku nacisk będzie duży.

Awatar użytkownika
Piasek
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 27 stycznia 05, 16:14
Lokalizacja: Chodzież

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: Piasek » 30 sierpnia 05, 14:47

Życzę ci powodzenia, mam nadzieję że wszystko sie uda i bedzie ok tylko daj fotki z planu budowy wszyscy jesteśmy ciekawi w jaki sposób to robisz . powodzenia
Piasek

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: Patryś » 19 września 05, 18:36

Eee tam... mając takie fundusze mógłbyś robić pięęęękną rafę, a nie Tanganikę. Owszem, zwyczaje ryb są ciekawe, ale kolory... nie zmarnowałbym takiego zbiornika na feerię białości i szarości. Co byś powiedział na Amerykę? Wyobraź sobię stado 1 000 neonków, 50 paletek, 20 żaglowców i z 300 Red Cherry... ale co kto lubi
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: Thom (AS) » 20 września 05, 14:22

Hahahahaha rafe, wiesz ile tam by skały weszło, chyba z pół Kamaza :shock:

Ja uważam że tanganika jest bardzo pięknym i ciekawym biotopem i na forum jest wiele osób które sie ze mną zgodzą :wink:
W tanganice nie jest piękny ten biały piasek czy skały, ryby są piekne i ich zachowania :wink:

behamod

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: behamod » 24 września 05, 10:15

witam widzialem bardzo podobny nawet identyczny post na innym forum akwarystycznym, opis budowy praktycznie 100% zgodny z tamtym, i niestety na tamtym forum to okazał się przekret, wiec zbytnio nie wierze w to akwarium, chyba ze jakims cudem pojawia sie foty, wtedy zwracam chonor

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: Rama » 24 września 05, 10:58

Ja od poczatku nie wierze w to aby to sie moglo udac...
Nie ma fotek, mimo iz juz minelo sporo czasu... Po takim czasie juz cos powinno sie wylaniac a tu echo...

Awatar użytkownika
Viki
Narybek
Narybek
Posty: 35
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 15:48

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: Viki » 24 września 05, 13:09

Niektórzy zakładaj tematy tylko po to żeby nabić sobie posty :(
i nie zawsze pisza prawde
na takich ludzi nic nie sie poradzi :niewiem:

Awatar użytkownika
Sony
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 24 lutego 05, 12:17
Lokalizacja: Zamość

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: Sony » 24 września 05, 13:25

A ja myśle, że nawet jak facet ściemnia to ma niezłą fajnazje :D
Respect
98 litrów = 2 Glonojady, Kirysek Spiżowy, Kirysek Panda, 2 Kardynałki, 5 Neonów Innesa, ok 20 Molinezji, ok 30 Mieczyków, całe mnóstwo ślimaków

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: jonasz78 » 24 września 05, 16:37

Moze to nie chodzi o niewiare ale raczej o daleko idaca ciekawosc .... a nawet zazdrosc ale z wielka ochotą obejrze owoce Twojej pracy :D
powodzenia zycze :)
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
shell
Ryba
Ryba
Posty: 263
Rejestracja: 4 lipca 05, 08:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: shell » 24 września 05, 19:42

jesli przekret to szkoda..... chcialam bardzo zobaczyc te fotki :wink:

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Budowa akwarium o pojemności 6424 litry

Postautor: Locter » 25 września 05, 20:44

Dzien dobry,
Coz, plan masz niezly Planet - trzeba to przyznac, jednak narazie patrze na to sceptycznym okiem, po prostu mysle, ze jest to zbyt duze i skomplikowane zeby moglo sie udac, zawsze wystepuje masa problemow, ktore na poczatku sie nie ujawniaja. Wszystko wychodzi "w praniu". Aczkolwiek podziwiam cie i zycze sukcesu :wink:
Teraz sprawa obsady - wg. mnie robienie Tanganiki w takim basenie mija sie z celem, gdyz rybki beda naprawde malo widoczne ( wiekszosc gatunkow z Tangi, ktore mozna dostac na naszym rynku sa raczej mizernych rozmiarow), calosc bedzie sie ze soba "zlewac", bedzie to wygladalo jak bys wpuscil 100 gupikow do baniaka 500l...
Proponowalbym zainwestowanie w jakies duze, kolorowe poludniowoamerykanskie pielegnice, akwarium bedzie wtedy bardziej wyraziste i lepiej widoczne.

To tyle, pozdro.
Ciężko myśle o akwarium...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości