Deszczownia

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Deszczownia

Postautor: lukasz » 16 lipca 05, 16:01

Witam was mam małe pytanko a mianowicie jestem posiadaczem filtra firmy AQUA EL typ fan 2 i chciałbym założyć do niego dodatkowo deszczownię i co wy o tym myślicie?
Słyszałem, że taka kupiona w sklepie zoologicznym jest słabej jakości i nie jest warta kupienia.Chciałbym mieć takie coś u siebie w akwarium ale nie wiem jak ją zrobić :cry:
Może ktoś z was wie jak sporządzić taką deszczownię do filtra i ewentualnie podał przyblizone koszty jej produkcji. :mrgreen:

PS:Z góry dziękuję bardzo za pomoc
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Deszczownia

Postautor: Dave » 16 lipca 05, 20:42

To bardzo proste! Nie wiem, co mialo znaczyc, ze deszczownic w sklepach sa bartdzo slabej jakosci. To po prostu dziurawiona rurka, wiec nie ma co wydzicwiac. Jesli znajdziesz rurke odpowiednia do wylotu filtra to zalep jeden koniec silikonem i rob male dziurki. Rob to powoli i stopniowo, bo jesli zrobisz ich za duzo, to woda wyleci, zanim dojdzie do konca deszczownicy, a jak za malo to woda bedzie trusykac na szyby i oswietlenie pod duzym cisnieniem, lekko zmniejszajac wydajnosc filtra.

Jesli nic w domu nie znajdziesz to mysle, ze nie warto ci bedzie chodzic po sklepach, by znalezc material. Kup w zoologu specjalistyczna deszczownice, a oszczedzisz sobie klopotu.

porki38
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 11 czerwca 05, 19:56
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Deszczownia

Postautor: porki38 » 17 lipca 05, 11:23

Możesz kupić oryginalną deszczownię Aqua-Ela. kosztuje tylko 10 zł.
A nie wiem co to znaczy że rurka z dziurkami jest słabej jakosci :lol:

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: Deszczownia

Postautor: tetra » 17 lipca 05, 16:53

hmmmmm..... ja z checia zrobie se deszczownice tylko ze w domu jest tylko silikon sanitarny i strzasznie zajdezdza na ocet , czy on sie nadaje ?/
Ostatnio zmieniony 18 lipca 05, 16:38 przez tetra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Deszczownia

Postautor: Monikaaa » 17 lipca 05, 16:56

tetra pisze:hmmmmm..... ja z checia zrobie se deszczownice tylko ze w domu jest tylko silikon sanitarny i strzasznie zajderzdza na ocet czy on sie nadaje ?/
Tetra - weź do ręki słownik ortograficzny zanim zaczniesz coś pisać. Trochę "kultury" pisma. :evil: I popraw też swój podpis. :P Do akwarium tylko silikon akwarystyczny. Bo jakiś zwykły to tylko szkód może ci narobić i tyle. Więc lepiej nie ryzykować.

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deszczownia

Postautor: lukasz » 17 lipca 05, 17:09

Dzięki za podpowiedzi chyba sam wykonam takie coś albo kupię oryginalną deszczownię :lol:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Deszczownia

Postautor: Dave » 18 lipca 05, 15:32

Monikaaa, dobrze mowi. Silikonu sanitarnego nie wolno, nawet uzywac do robienia bimbrowni, a co dopiero czesi filtra, ktora non stop dotyka wody.

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deszczownia

Postautor: kuba!!! » 20 lipca 05, 07:45

hehehehehe Monikaaa jest genialna i to nie ulega wątpliwości, a przy tym jaka sprytna :)

A co do silikonu, deszczowni i innych wynalazków to kup sobie w sklepie za 10zl to cie wyjdzie tyle co rurka i silikon

Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Deszczownia

Postautor: Monikaaa » 20 lipca 05, 09:41

kuba!!! pisze:hehehehehe Monikaaa jest genialna i to nie ulega wątpliwości, a przy tym jaka sprytna :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hehehe wiem wiem o co chodzi :twisted:

Ppk:)

deszczownia?

Postautor: Ppk:) » 1 sierpnia 05, 15:43

kup oryginalną deszczownię aquaela. też mam taki sam filtr i deszczownię aquaela i jest super. czyszcze ją co jakieś 2 miesiące bo czasami się dziurki zatykają ale warto zrobić zakup za 8zł. no i przy okazji nie rosną glony z rodziny krasnorostów bo te gloniki uwielbiają duży nurt wody a deszczownia to niweluje.Pozdrowionka :D

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deszczownia

Postautor: lukasz » 1 sierpnia 05, 19:35

Już deszczownia zakupiona :P Rybki lepiej się czują :mrgreen: Dzięki wszystkim za rady co do tej deszczowni sprawia dobre wrażenie :wink:
Pozdro...
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości