Pompka

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pompka

Postautor: akwakamas » 27 maja 05, 17:42

Cześc :D

Mam pytanko, czy wiecie może jak sie robi pompke do akwa :?: Ponieważ rozmnażam rybki to potrzebne są mi pompki, dosyć dużo :lol: Kupiłem pare pompek nowych ze sklepu, ale pomyślałem że może ktoś z was wie jak sie robi pompke :wink:

Czekam z niecierpliwością na wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi :roll: :D

[ Dodano: 2005-05-27, 17:44 ]
Przy okazji może bym zaoszczędził jakie pieniążki :wink:

Z góry dziękuje :D
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Pompka

Postautor: dadi321 » 27 maja 05, 19:36

do czego ta pompka do wody czy do powietrza
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pompka

Postautor: akwakamas » 27 maja 05, 20:58

No mi chody o pompke napowietrzajacai chce do niej podlaczyc kamien napowietrzajacz :wink:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Pompka

Postautor: dadi321 » 27 maja 05, 21:55

jeśli chodzi o pompkę powietrza ,ja kiedyś robiłem taką pompkę potrzeba do niej silniczek najlepiej taki jak dawniej były w gramofonach ,kawałek rury gumowej karbowanej (pracowałem kiedyś na kopalni i były takie przy aparatach tlenowych )głowiczkę do zwykłej pompki powietrza i mimośród .Zdobycie w/w rzeczy jest dość klopotliwe więc proponuję ci poszukanie takiej pompy na allegro widziałem je nieraz i sprzedają je po ok 10zł przy ich wydajności jest to dosyć opłacalny zakup a na pewno taniej nie skompletujesz nawet samych części nie mówiąc o kłopotach z montazem
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Marta69
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 30 września 05, 12:45
Lokalizacja: Ostrów MAzowiecka

Re: Pompka

Postautor: Marta69 » 30 września 05, 12:51

siemka jestem tu nowa!!! Jeśli będę robić coś nie tak, to prosze zeby mnie ktoś upomnął. Jak tak czytałam posty, to widzę, że nie lubicie błędów ortograficznych:) więc będę się starała ich nie robić. Co do pompki:) to ja mam taką zwykłą pompkę z rurką na której końcu jest kamyk. Ale wczoraj wpadłam na pewnie pomysł.Otóż odkręcilam ten kamyk:) i zamiast tego, przymocowalam taką rurkę do probówki, dość dużą, na długość przez cale akwarium. porobilam w niej dziurki a koniec zatkałam. włożyłam pod kamienie i teraz mam bąbelki przez całą długość akwa.Nie wiem czy o to chodziło, ale u mnie to wygląda b.ładnie:) :oops: przepraszam, jeśli robię coś nie tak, ale jestem tu nowa:) pozdrawiam/ ewentualnie moze być taka rurka jaka jest w kroplówce:) chodzi o to, żeby łatwo dało się w niej zrobić dziurki:)

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Pompka

Postautor: jonasz78 » 30 września 05, 17:06

Jelsi chodzi o pompke to po co masz kombinowac jak mozna kupic pompki o odpowiednio duzej wydajnosci zasilajace kilka zbiornikow ...wystarczy poszukac po sklepach w Twoim miescie lub internecie ....a jesli masz naprawde tak duzo tych zbiornikow to polecam sprezarke i zawor redukcyjny ;)

http://allegro.pl/show_item.php?item=64969119
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

maciek
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 24 września 05, 14:54
Lokalizacja: zakopane

Re: Pompka

Postautor: maciek » 1 października 05, 18:44

Marta69 zrobiłem tak jak muwiłas fajna sprawa!!!

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Pompka

Postautor: Dave » 2 października 05, 13:15

Marta69, bardzo dobrze zrobilas. Takie cos profesjonalnie nazywa sie kurtyna napowietrzajaca. Kosztuje to kilkanascie zlotych, a mozna ja latwo zrobic wlasnorecznie. Skoro nie widac roznicy, to po co przeplacac.

Marta69
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 30 września 05, 12:45
Lokalizacja: Ostrów MAzowiecka

Re: Pompka

Postautor: Marta69 » 4 października 05, 19:58

hehe dzięki.mialam nadzieje ze chociaz troche pomoge noi widze ze udało sie:):):) dzieki ze mnie nie zbesztaliscie bo jak mowilam jestem tu nowa i moglam cos zrobic nie tak:P ale dzieki.pozdrawiam serdecznie:) :)

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości