pułapka na podpiecznych

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: pułapka na podpiecznych

Postautor: Kaef'son » 28 lutego 11, 23:22

Hehe, Hunter nie zamierzam się z Tobą kłócić. Chcesz zobaczyć co mam?? To wpadnij do mnie, chętnie oprowadzę, a później zaproszę na piwko :) Przez moje ręce przewinęły się setki ryb, także nie mam problemu z ich łapaniem.

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: pułapka na podpiecznych

Postautor: Ruki » 28 lutego 11, 23:26

Kaef'son pisze:Dlatego trzeba to zrobić szybko i sprawnie. Co nie zmienia faktu, że bez przesady nie są to aż tak szybkie zjawiska.

Nie wiem jakim cudem to by Ci się udało w moich baniak, gdzie czasem nie idzie siatką operować. :mrgreen: Do niektórych miejsc nie ma w ogóle dostępu. :ok:
Zamęczyć można rybę już kilkuminutową pogonią.
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: pułapka na podpiecznych

Postautor: Kaef'son » 28 lutego 11, 23:49

Wszędzie się wciśnie siatkę, przecież są różne wielkości, a potem tak jak pisałem można rybę ręką nakierować :)
Nie wyobrażam sobie tak długiej próby odłowu, aby aż zamęczyć rybę.

Co do samej pułapki to z ciekawości chciałbym zobaczyć projekt tego co autor chce zbudować.

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: pułapka na podpiecznych

Postautor: Kadav » 1 marca 11, 09:22

Kaef'son pisze:Wszędzie się wciśnie siatkę, przecież są różne wielkości, a potem tak jak pisałem można rybę ręką nakierować :)

Oj nie jest to prawda. Spróbuj w mocno zarośniętym holendrze wyłowić stado 50 mikrorazbor np. galaxy. Część spokojnie da radę, bo ich dużo, ale im bliżej do mety tym ciekawiej :)
lecimy od zera :)
PeIHa

sekibun
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 879
Rejestracja: 25 stycznia 09, 12:54

Re: pułapka na podpiecznych

Postautor: sekibun » 1 marca 11, 11:03

Kadav pisze:ale im bliżej do mety tym ciekawiej :)

Zwłaszcza jak się ma na przykład dużo korzeni w zbiorniku. Zahaczy się siatką i jeden i nie ma aranżacji. ;D
Obrazek

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: pułapka na podpiecznych

Postautor: Ruki » 1 marca 11, 12:55

Kaef'son pisze:Nie wyobrażam sobie tak długiej próby odłowu, aby aż zamęczyć rybę.

Ryby akwarystyczne to nie tuńczyki, nie mają mięśni umożliwiających im długotrwałe szybkie pływanie(% zawartość czerwonych mięśni). Widywałem już ryby specjalnie wymęczone po to, by się "łatwiej dały złapać"....
sekibun pisze:Zwłaszcza jak się ma na przykład dużo korzeni w zbiorniku. Zahaczy się siatką i jeden i nie ma aranżacji. ;D

Ja nim nie używałem pułapki wolałem wyciągnąć wszystkie korzenie z akwarium, złapać rybę i ułożyć aranżacje od nowa. Było znacznie szybciej. :mrgreen:
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: pułapka na podpiecznych

Postautor: Kaef'son » 1 marca 11, 19:32

Ile zbiorników tyle zdań :) Ostatnio miałem zabawę z lśniącooczkami, chowały się po krzakach, wyłapanie ich nie było łatwe, ale dało się zrobić i to bez dewastacji zbiornika :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości