tło skrzynkowe

Odrodzony
Ryba
Ryba
Posty: 126
Rejestracja: 14 sierpnia 09, 12:07

tło skrzynkowe

Postautor: Odrodzony » 16 sierpnia 10, 21:29

Ostatnio oglądam różnego typu tła zewnętrzne, od paru godzin jest nim granatowy(podchodzi pod śliwkowy ^^) brystol, ale chciałbym zrobić coś bardziej ambitnego :D. Wybór padł na podświetlane tło skrzynkowe. Akwarium to tanga, więc myślałem o jakimś kamienistym "typie" tła.
Tylna ściana akwarium ma wymiary 60x30, więc wielkie to tło nie będzie ;). Na internecie znalazłem mało informacja na temat tego tła (albo nie ma tego zbyt wiele, albo mam za niski skill w używaniu w Google :D), więc bez pytań przed robotą nie zabraknie :P.

1.Jakie wymiary byłyby dobre? Głównie chodzi mi o grubość. I jak wysokie zrobić? Do poziomu pokrywy(górna ścianka zaraz pod pokrywą) czy może lepiej całkowicie zrezygnować z górnej ścianki?

2.Skałki. Co będzie lepsze przyklejone kawałki styropianu, a może pianka? Takie tło wystarczy potem już tylko pomalować czy trzeba coś jeszcze na nałożyć (może głupie pytanie, ale jeszcze nie miałem z tym do czynienia :P)?

3.Podświetlenie. Jedyny pomysł jaki miałem to zamontować parę diod w podstawię skrzynki, ale nie jestem pewny czy zda swój egzamin :). Macie może jakieś inne pomysły na oświetlenie tego tła?

Budowę tła myślę, że zacznę w przyszłym tygodniu :).

gawronzo
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 19 sierpnia 10, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Re: tło skrzynkowe

Postautor: gawronzo » 20 sierpnia 10, 09:44

Też rozważam wykonanie takiego kamienistego tła (jedno już roślinne mam na koncie).

1. Jeśli chodzi o grubość to myślę, że wewnętrzna grubość skrzynki powinna być nie mniejsza niż 2 cm. Im więcej tym lepsza głębia ale też nie należy przesadzić. U mnie będzie 4 cm.

2. Ja rozważam przyklejenie kanciastych kawałków styropianu imitujących skały, zapiankowanie dziur i pokrycie cienką warstwą zaprawy. Na koniec pomalowanie na czarno i wypędzlowanie techniką suchego pędzla. Górna ścianka oczywiście będzie (aby się nie dostawał kurz).

3. Co do oświetlenia to myślę, że diody będą najlepsze. Jeszcze nie zdecydowałem czy będą umieszczone na górze czy też na dole skrzynki.

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: tło skrzynkowe

Postautor: marrkus85 » 20 sierpnia 10, 21:35

To powinno Ci pomóc.
http://aquaforum.pl/viewtopic.php?t=122 ... 17dc182776
Im głębsza skrzynka tym masz wiesze możliwości podczas aranżacji tła.

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości