Jak rozłożyć żarówkę?

Erano
Ryba
Ryba
Posty: 189
Rejestracja: 9 czerwca 09, 14:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Jak rozłożyć żarówkę?

Postautor: Erano » 16 lipca 10, 15:05

Tak jak w temacie. Chcę zrobić statecznik ale za cholerę nie mogę tego wyjąć;/. Żarówka jest stara, jeżeli to ma znaczenie. Jak to zrobić?

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jak rozłożyć żarówkę?

Postautor: marrkus85 » 16 lipca 10, 21:34

Bierzesz cążki/kombinerki i zdejmujesz nimi aluminiowy gwint. Tylko uważaj żeby nie wyrwać z płytki kabli zasilających (trzeba je przeciąć), które zwykle są przylutowane do gwintu.
Następnie płaskim śrubokrętem podważasz zatrzaski na plastikowym korpusie świetlówki. Jak dostaniesz się do środka to odcinasz cienkie druciki (jest ich 4 sztuki) idące do szklanych rurek. W niektórych elektronikach są tylko styki (np. osram). Zwróć uwagę na to że są podłączone do szkła parami i tak samo będziesz je musiał podłączyć do biegunów świetlówki.

Jeżeli kompletnie nie znasz się na elektryce i lutowaniu wtedy lepiej powierzyć to komuś starszemu. Jak coś źle podłączysz i nie będziesz ostrożny to możesz mieć fajerwerki.

Erano
Ryba
Ryba
Posty: 189
Rejestracja: 9 czerwca 09, 14:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak rozłożyć żarówkę?

Postautor: Erano » 17 lipca 10, 09:33

Dzięki jakoś mi się udało. Teraz jakoś ładnie to poskładać i startuje z akwarium :smile:

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości