Pokrywa 112L

miSq
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 12 września 08, 17:29
Lokalizacja: Białogard

Pokrywa 112L

Postautor: miSq » 20 października 08, 21:33

Nawiązując do tego artykułu:

http://www.retez.pl/Budowa-pokrywy.php

Przygotowałem własny projekt obudowy. W tamtej wersji akwarium nie posiada szyby przykrywającej akwarium, ja jednak taka posiadam. Oto mój projekt:

Obrazek


Przepraszam za wygląd, ale nie znam sie na rysunkach technicznych i robiłem to w PS`ie. Jak widać przednia ścianka jak i boczne będą dłuższe od tylnej z powodu wprowadzanych węży do akwarium. Zawiasy umieściłem na tylnej ściance żeby nie szpeciły góry, do tego dołożyłem otwory Ø60mm dla wentylacji. Za prace zabieram sie zaraz po wypłacie. Fotki dołączę na pewno.

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: Pokrywa 112L

Postautor: Seraphim » 20 października 08, 21:51

Wysoka ta pokrywa, nie myślałeś by jej ciut nie obniżyć? Ja u siebie mam w skrajnych wymiarach 10cm i to uważam, że to jest max wysokość by to w miarę ładnie wyglądało. Szczególnie, skoro masz jeszcze grzebać w akwarium to do dna nie masz już 40cm tylko więcej niż 50cm. Nie myślałeś o takim rozwiązaniu jak ja w swojej pokrywie zrobiłem?
Nothing runs like a Deere.

miSq
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 12 września 08, 17:29
Lokalizacja: Białogard

Re: Pokrywa 112L

Postautor: miSq » 20 października 08, 22:32

Hmm jakbym zmniejszył otwór to 4cm + 2 x 2cm nad/pod otworem to 8 cm + 4cm poniżej szyby przykrywkowej to wyszło by ok 12cm. Jeszcze nie zna dokładnie wymiarów tego, ponieważ nie mam jeszcze elektrycznych materiałów. Ale dziękuje za komentarz.

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości